ŚWIETLICA

Nawigacja

 • PRZEDSTAWIENIE "PIMPUŚ SADEŁKO W KRAINIE WITAMINEK"

            W środę 17 września dzieci  ze Słonecznej Akademii Przedszkolaka, zerówki oraz uczniowie klas I - III obejrzały przedstawienie pt. "Pimpuś Sadełko w Krainie  Witaminek". Celem przedstawienia było zachęcenie dzieci do zdrowego odżywiania się. 

  Galeria zdjęć

 • ZBIÓRKA MAKULATURY

   

  UWAGA !!!

      Do piątku włącznie do godz. 10.00(19 września 2014 r.) trwa zbiórka makulatury, plastikowych butelek i  puszek aluminiowych. Przez cały rok zbieramy plastikowe nakrętki oraz zużyte baterie.

 • POCZĄTEK ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

          01 września 2014 r. Mszą  Świętą w kościele parafialnym rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny w PSP im. UNICEF w Lewiczynie. Po przyjściu do szkoły wszyscy zgromadzili się sali gimnastycznej. Pani Dyrektor Mirosława Bojaczuk powitała przybyłych gości, uczniów,  rodziców, nauczycieli i pracowników placówki. Wśród gości obecni byli; Wójt Gminy Belsk Duży Władysław Piątkowski, Dyrektor GZEAS-u pani M. Walewska Żółcik oraz przewodnicząca Komisji Oświaty pani Ewa Łubińska. Następnie  Wójt Gminy Belsk Duży  Władysław Piątkowski wręczył pani Mirosławie Bojaczuk nominację na kolejną pięcioletnią kadencję  dyrektora szkoły. Do złożonych przez przedstawicieli gminy życzeń przyłączyli się nauczyciele, uczniowie i rodzice wręczając kwiaty oraz śpiewając "Sto Lat". Pani Dyrektor poinformowała rodziców i uczniów o uruchomieniu świetlicy dla uczniów. Po oficjalnym rozpoczęciu nowego roku szkolnego uczniowie spotkali się z wychowawcami w klasach, gdzie otrzymali najważniejsze informacje organizacyjne.

 • PODSUMOWANIE PRACY W ROKU SZKOLNYM 2013/2014

  Miarą osiągnięć uczniów klas młodszych są oceny opisowe na świadectwie, natomiast klas starszych są oceny roczne. Średnia ocen w klasach IV-VI wynosi 4,05. Najwyższą średnią wypracowała klasa V – 4,21, drugie miejsce przypadło klasie VI – 3,99, a tuż za nią uplasowała się klasa IV – 3,95. W tym roku tylko 6 uczennic otrzyma świadectwa z wyróżnieniem, czyli z tzw. ,,paskiem”, a wśród nich są 2 ze średnią powyżej 5,0. Najwyższą średnią ocen w szkole uzyskała uczennica klasy V, Natalia Kot, która wypracowała średnią 5,17.

           Frekwencja była dość niska i wyniosła zaledwie 90,61%. Mimo to mamy niewielką, bo 5-osobową grupkę uczniów z klasy III, V i VI, którzy nie opuścili ani jednego dnia, i którym należy pogratulować zdrowia, wytrwałości i systematyczności. Wśród tych osób jest szóstoklasista, Hubert Legucki, który zasłużył na szczególną pochwałę, ponieważ w ciągu kolejnych czterech lat nie opuścił ani jednej godziny.

          Uczniowie brali udział w wielu konkursach na etapach szkolnych, gminnych i międzypowiatowych. Oto wyniki:

  {c·       I miejsce w Gminnym Konkursie Ortograficznym  dla klas II-III oraz III w kategorii klas IV-VI

  }·       I miejsce w Gminnych Rozgrywkach  Unihokeja dziewcząt

  ·       II miejsce w Powiatowych Rozgrywkach Unihokeja dziewcząt

  ·       I miejsce w Gminnym Konkursie Recytatorskim  dla klas IV-VI

  }·       II miejsce w konkursie BRD

  }·       Wysokie miejsca w konkurencjach podczas XIX Gminnej Spartakiady Sportowej

           W obecnym roku szkolnym realizowane były dodatkowe zajęcia w ramach projektów unijnych. Przez cały rok w jednym z projektów uczestniczyli uczniowie klas I-III, a od lutego rozpoczęły się zajęcia dla klas starszych, które będą trwały jeszcze do lutego 2015 roku w ramach projektu „Podskocz wyżej – Trampolina edukacyjna”. Są to zarówno zajęcia wyrównawcze, jak i rozwijające. Od przyszłego roku szkolnego realizowany będzie projekt dla uczniów klas młodszych - ,,Moja przyszłość”.

            Wspólny wysiłek i zaangażowanie nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców i władz gminnych sprawiają, że szkoła nasza się rozwija, staje się piękniejsza, nowocześniejsza, coraz lepiej przygotowana do procesu kształcenia i wychowania. W ciągu tego roku udało się przeprowadzić wiele zmian, a najważniejsze z nich to:

  rozbudowa monitoringu

  zwiększenie ilości stanowisk komputerowych dla uczniów poprzez zakup 11 nowych jednostek, 5 monitorów i stolików

  zakup pomocy dydaktycznych, książek

  wyposażenie oddziałów przedszkolnych w pomoce i zabawki

  wprowadzenie dziennika elektronicznego dla klas IV-VI

          

    

 • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

   

  Galeria zdjęć

 • WIZYTA W ZOO

 • ZAKOPANE I OKOLICE

 • XIX GMINNA SPARTAKIADA

  W poniedziałek 9 czerwca w Belsku Dużym odbyła się XIX Gminna Spartakiada Sportowa. Drużyna klas I-III zajęła III miejsca: w torze przeszkód i  grze w "dwa ognie". Uczniowie klas IV-VI wywalczyli dobre miejsca w różnych konkurencjach.

  Bieg na 60 metrów

  dziewczęta                                                                                         chłopcy

  II miejsce Agata Tul kl.IV                                                                     III miejsce Przemysław Majak kl. IV

  II miejsce Beata Matyjas kl.V                                                              IV miejsce Piotr Tkaczyk kl. V

  III miejsce Klaudia Korczak kl. VI                                                         III miejsce Hubert Legucki kl. VI

  Skok w dal

  dziewczęta                                                                                           chłopcy

  II miejsce Marlena Milczarek                                                              II miejsce Grzegorz Romianowski

  II miejsce Kinga Jasińska                                                                   IV miejsce piotr Tkaczyk

  II miejsce Klaudia Korczak                                                                 II miejscw Łukasz Świąderski

  Sztafeta 3x200 dziewcząt - I miejsce

  Sztafeta 3x200 m chłopców - II miejsce

  Przeciąganie liny - II miejsce

  Koszykówka dziewcząt - II miejsce

  Piłka nożna chłopców - IV miejsce

   

  Klasy I-III   Klasy IV-VI

 • EKSPERYMENTY KL.V I VI

  10.06.2014

   

     Uczniowie klasy V i VI eksperymentalnie sprawdzali poznaną w ciągu roku wiedzę przyrodniczą.

  klasa V     klasa VI

 • ZERÓWKA W SALI ZABAW

        W poniedziałek 2 czerwca dzieci z zerówki odwiedziły salę zabaw w Grójcu.

  Galeria zdjęć

 • LEWICZYNIAK - GAZETKA SZKOLNA

                W ostatnim tygodniu maja ukazał sie pierwszy numer naszej gazetki szkolnej "LEWICZYNIAK". Gazetka wydawana jest w ramach  projektu unijnego "Podskocz wyżej - Trampolina edukacyjna" realizowanego w naszej szkole. Uczniowie pod opieką pani Mirosławy Bojaczuk na kółku literacko-dziennikarskim będą dbać  byśmy chętnie sięgali po kolejne numery 'LEWICZYNIAKA".

  Galeria zdjęć

 • DZIEŃ RODZINY

      W piątek 29 maja świętowaliśmy Dzień Rodziny. Uczniowie klasy IV pod opieką p. Cezarego Kowalskiego w czwartek przygotowali dla rodziców pyszne serniki na zimno. Uroczystość rozpoczęła p. Dyrektor od powitania miłych gości. Jako pierwsze wystapiły przedszkolaki ze Słonecznej Akademii, po nich dzieci z zerówki. Teatrzyk szkolny wystawił przedstawienie pt."Dwie Dorotki". Uczennice z klasy IV i V zaprezentowały układy taneczne. Były wiersze, piosenki i życzenia.

  Galeria zdjęć

 • NASZ ABSOLWENT KSIĘDZEM

        W sobotę 24 maja 2014 r. podczas Mszy Świętej w katedrze warszawskiej absolwent naszej szkoły Adam Żukowski z rąk metropolity warszawskiego Kazimierza Kardynała Nycza przyjął święcenia kapłańskie. 25 maja w parafii św. Wojciecha w Lewiczynie odprawił Mszę Prymicyjną. Uroczystość rozpoczęła się od przeprowadzenia młodego księdza od budynku szkoły do kościoła. Młodsze dzieci w strojach krakowskich prowadziły w wieńcu księdza Adama, W orszaku kroczyli też księża, nauczyciele, straż pożarna, zgromadzeni wierni oraz orkiestra parafialna. Po Mszy dzieci recytowały wiersze i wręczyły księdzu kwiaty. Starsze dziewczynki i chłopcy w strojach łowickich zatańczyły kujawiaka.

  Galeria zdjęć

 • WYSTĘP NA ŚWIĘCIE KWITNĄCEJ JABŁONI W GRÓJCU

           W sobotę 17 maja w ramach obchodów Święta Kwitnącej Jabłoni na grójeckiej scenie wystąpiła grupa dziewcząt klasy IV  PSP im. UNICEF w Lewiczynie. Zuzia, Kinga, Karolina, Marlena i Kasia jako zespół STARS DANCE zaprezentowały się w tańcu nowoczesnym, przygotowanym pod kierunkiem instruktora tańca - pana Krzysztofa Pracownika.

  Galeria zdjęć

 • KONKURS BRD 2014r

      Dnia 10 maja 2014 r. w Wilkowie odbył się konkurs powiatowy BRD, zorganizowany przez Komendę Powiatową Policji w Grójcu. W zawodach wzięły udział cztery drużyny ze szkół podstawowych: z Wilkowa, z Nowej Wsi, z Grójca, z Lewiczyna. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Sara Jasińska, Kinga Jasińska, Łukasz Świąderski i Grzegorz Katański zajęła II miejsce. Uczniowie szkół z Wilkowa i Lewiczyna reprezentowały powiat grójecki w konkursie rejonowym w Radomiu 15 maja 2014 r. Rywalizacja 15 drużyn była zawzięta, a różnice dotyczyły dosłownie kilku punktów. Nasza drużyna zajęła X miejsce.

 • PRZEDSTAWIENIE "PANI ZAMIEĆ"

     We wtorek 06 maja 2014 r. dzieci ze Słonecznej Akademii Przedszkolaka, zerówki i uczniowie klas I-III wzięli udział w przedstawieniu pt  "Pani Zamieć".

  Galeria zdjęć

 • NIEDZIELA PALMOWA - KONKURS PALMOWY

   W Niedzielę Palmową 13 kwietnia 2014 r. w naszej parafii po raz kolejny odbył się konkurs na wykonanie palm. Konkurs podzielony był na cztery kategorie. W kategorii  Najwyższa Palma bezkonkurencyjna była palma wykonana przez rodziców i dzieci z "zerówki" z naszej szkoły. Całkowita długość uwitej palmy wyniosła 9,70 m. Gratulujemy osiągniętego wyniku.

 • GMINNY KONKURS EKOLOGICZNY 2014 r.

      15 kwietnia 2014 roku w PSP im. R. Traugutta w Łęczeszycach odbył się Gminny Konkurs Ekologiczny. Nasza drużyna zdobyła 3 miejsce z części wiedzowej konkursu.

 • GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY DLA KLAS II-III

           W środę 26 marca 2014 r. w PSP im. Jana Pawła II w Belsku Dużym odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny. Uczeń klasy II Szymon Witczak zajął I miejsce. Gratulujemy zwycięstwa.

Wiadomości

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa im. UNICEF
  Lewiczyn 94
  05-622 Belsk Duży
 • (048) 66-10-173

Galeria zdjęć