Nawigacja

  • 20 ROCZNICA NADANIA SZKOLE IMIENIA UNICEF

  • DZIEŃ DZIECKA

               W dniu 30.05.2018 świętowaliśmy „Dzień Dziecka” w Publicznej Szkole Podstawowej  im. UNICEF w Lewiczynie. Grupa animatorów „ABC DZIECKA” umilała czas uczniom i ich rodzicom rozmaitymi zabawami, konkursami oraz tańcami. Dzieci mogły zmierzyć się ze sobą na torze przeszkód czy też w przeciąganiu liny. Pojawił się u nas nawet Strażak Sam. W przerwie na uczestników zabawy czekały zimne napoje, lody i popcorn.

     

     

    Galeria zdjęć

  • KONKURS RECYTATORSKI - PRZEDSZKOLE

                   W dniu 29.05.2018 w Publicznej Szkole Podstawowej im.UNICEF w Lewiczynie można było usłyszeć wiersze o tematyce patriotycznej w wykonaniu najmłodszych członków społeczności szkolnej.

            Pani B.Zając, pani A.Gawlik oraz pani K.Jaworska zorganizowały konkurs recytatorski „Mali patrioci” dla dzieci z oddziałów przedszkolnych w związku z uczczeniem zbliżającej się 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

            Do szkolnego konkursu przystąpiło 21 ochotników w dwóch kategoriach wiekowych. Dzielne maluchy z dumą i rozwagą recytowały znane utwory poezji polskiej.

           Komisja w składzie: pani dyrektor M.Bojaczuk, pani I.Perzyna – polonistka, wychowawczyni kl. III, a także starszy bibliotekarz Gminnej Biblioteki Publicznej w Belsku Dużym z filią w Lewiczynie - pani I.Majchrowska miały trudne zadanie, aby wyłonić zwycięzców wśród małych artystów. Jury podczas oceniania występów przedszkolaków brało pod uwagę: dobór repertuaru do wieku i predyspozycji dziecka, interpretację utworu, a także zachowanie sceniczne.

                Wysiłki i starania najmłodszych zostały nagrodzone brawami. Dzieci otrzymały upominki w postaci pamiątkowych dyplomów, książeczek oraz słodkości. Wszystkim przedszkolakom serdecznie gratulujemy.

     

    Wyniki:

    „Słoneczna Akademia Przedszkolaka”

     

    I miejsce – Iga Kołacz „11 Listopada”

    II miejsce – Błażej Kłoczewiak „Orzeł Biały”

    III miejsce – Aleksander Rup „Co to jest Polska?”

    Wyróżnienie – Maria Barszcz „Nasza Polska”

     

    Oddział dzieci 5,6-letnich

     

    I miejsce – Juliusz Jeziorski „Mazurek Dąbrowskiego”

    II miejsce – Karol Sypka „Skarby polskich kopalni”

    III miejsce – Wojciech Jabłoński „Polska flaga”

    Wyróżnienie – Franciszek Bąk „Orzeł Biały”; Alicja Puncewicz „Nasza Polska”

                            

    Galeria zdjęć

  • ZAPROSZENIE

    ZAPROSZENIE - Obrazek 1

     

  • KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

     

               W środę 23 maja 2018 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. UNICEF w Lewiczynie odbył się szkolny konkurs pieśni patriotycznej, w którym zmierzyli się soliści oraz zespoły z klas I-VII. Wydarzenie zostało zaplanowane w ramach działań związanych z "Rokiem dla Niepodległej" i zbliżającej się 100 rocznicy  odzyskania przez Polskę niepodległości.

                W sali zgromadzili sie zarówno uczniowie, nauczyciele jak i rodzice. Przybyli goście z zachwytem wysłuchali wzruszających wykonań młodych artystów. Konkurs miał bardzo podniosły charakter, co podkreślał zaprezentowany repertuar, a także patriotyczny wystrój sali regionalnej. Zwycięzców wyłoniło jury w składzie: przewodniczący komisji - ksiądz Piotr Hejna, organista Sanktuarium Matki Bożej Lewiczyńskiej Pocieszycielki Strapionych Pani Ziemi Grójeckiej – pan Marcin Pyra oraz pan Tomasz Wesołowski.

                Pani Dyrektor Mirosłwa Bojaczuk podziękowała zarówno uczniom jak i ich wychowawcom za trud i starania włożone w przygotowania występów. Ogłaszając wyniki, przewodniczący jury, ksiądz Piotr Hejna, podkreślił wysoki poziom konkursu.

                Nad organizacją i prawidłowym przebiegiem części artystycznej czuwali pani Krystyna Sochaczewska oraz pan Tomasz Wesołowski.

     

    Wyniki:

    Soliści:

    I miejsce – Seweryn Wasiak kl. II; "Nasza najpiękniejsza"

    II miejsce – Julia Maciak kl. I; "Dziewczyna z granatem"

    III miejsce – Alicja Błońska kl. III; "To nasza Ojczyzna"

    III miejsce – Julia Łumińska kl. III; "Mała Ojczyzna"

     

    Zespoły:

    I miejsce – klasa III; "11 listopada"

    II miejsce – klasa IV; "Warszawskie dzieci"

    III miejsce – klasa VII; "Piechota"

    Wyróżnienie: klasa I (Piotr Łokucijewski, Dominika Kot);  "Co to za dzień"

               

    Galeria zdjęć

  • KONKURS PLASTYCZNY

                                W dniu 15.04.2018r. w naszej szkole został zorganizowany konkurs plastyczny    pt. " Jestem dumny z naszych barw". Celem konkursu było promowanie, rozpowszechnianie    i wzmacnianie wśród dzieci wizerunku Polski. Rozwijanie kreatywności, fantazji i wyobraźni plastycznej w  odniesieniu do historii Polski w przestrzeni czasowej od 1918 do 2018 roku. Konkurs zorganizowany był w III kategoriach wiekowych.

      Dnia 18.05.2018r. zostały wręczone dyplomy i nagrody laureatom oraz wszystkim uczestnikom konkursu. Wyniki konkursu: I miejsce w kategorii III - Martyna Krawczak klasa IV; I miejsce w kategorii II Urszula Puncewicz klasa III, Julia Łumińska klasa III, Klaudia Szewczyk klasa I; miejsce II w kategorii II Julia Maciak klasa I, Dominika Kot klasa I, Aleksander Walczak klasa III; miejsce III w kategorii II Sebastian Skrzypczak klasa II, Alicja Błońska klasa III, Nikola Szewczyk klasaI. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zachęcamy do brania udziału w konkursach. Za zorganizowanie konkursu odpowiedzialna była pani Paulina Kucharska. Gratulujemy nagrodzonym uczniom.

    Galeria zdjęć

  • ZIELONA SZKOŁA

  • KONCERT

  • SADZENIE DĘBÓW NIEPODLEGŁOŚCI

              22 kwietnia w piątek cała społeczność szkoły uczestniczyła w sadzeniu dębów, które mają upamiętniać stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Posadzono trzy drzewa na terenie szkolnym.

    Galeria zdjęć

  • KONKURS EKOLOGICZNY

  • SPOTKANIE Z HISTORIĄ

              W czwartek 5 kwietnia uczniowie klas II-VII wzięli udział w spotkaniu z mieszkańcem Lewiczyna panem Bogdanem Puncewiczem. Pan Puncewicz jako kilkuletni chłopiec wraz z rodziną został wywieziony z okolic Wilna na Syberię. Rodzice naszego świadka historii posiadali gospodarstwo niedaleko obecnej stolicy Litwy. Dzieci usłyszały o trudach życia w głębi Rosji, tęsknocie za Polską, powrotem do Ojczyzny oraz odwiedzinach po latach miejsc zsyłki. Uczniwie z zaciekawieniem słuchali wspomnień naszego gościa. Podziękowaniami były gromkie oklaski i kwiaty wręczone przez słuchaczy.

    Galeria zdjęć

  • APEL WIELKANOCNY

              W środę 28 marca uczniowie klasy VII pod bacznym okiem księdza Piotra Hejny przypomnieli wszystkim zwyczaje związane ze świętami  Zmartwychwstania Pańskiego. Pani dyrektor podziękowała  za ten akcent wprowadzający w atmosferę świąt oraz złożyła uczniom, nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły życzenia z okazji świąt.

    Galeria zdjęć

     

     

  • LEKCJA JĘZYKA ROSYJSKIEGO - W RESTAURACJI

            26 III 2018r w poniedziałek w PSP im. Unicef w Lewiczynie uczniowie klas VII i VI zaprosili Dyrekcję, nauczycieli oraz młodszych kolegów z klas IV i V do rosyjskiej restauracji «скамейка». Odegrali scenki, jak należy zachować się w restauracji, jakich zwrotów rosyjskich należy używać np. spytać kelnera co nam poleca do jedzenia, jak zamówić danie, poprosić o rachunek, ile płacimy, reszty nie trzeba...Młodzież utrwaliła sobie nazwy tradycyjnych rosyjskich dań (икра, сельдь под шубой, уха, солянка, котлета по-киевски, щи, блины, квас... ). Goście skosztowali bliny oraz spróbowali rosyjskich smakołyków. Nastrój nadawała rosyjska muzyka w tle.

    Galeria zdjęć

  • PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

       W piątek, 23.03.18 r. najmłodsi członkowie społeczności szkolnej PSP im. UNICEF w Lewiczynie pod kierunkiem p. B. Zając, p. A. Gawlik oraz p. K. Jaworskiej zaprezentowali swoje umiejętności muzyczne, recytatorskie i taneczne podczas uroczystości pasowania na przedszkolaka.

      Pasowanie miało bardzo szczególny charakter. Program artystyczny oraz zachwycająca dekoracja zostały przygotowane pod kątem „Roku dla Niepodległej” i zbliżającej się 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

        Dzieci, ubrane w tradycyjne stroje ludowe przywitały swoich rodziców, grono pedagogiczne oraz uczniów klas I-III piosenką „Do przedszkola idzie maluch” wraz z układem choreograficznym do tego utworu. Odważne przedszkolaki dumnie recytowały wiersze o charakterze patriotycznym, mające na celu umacnianie przynależności narodowej i regionalnej. Radośnie śpiewały piosenki   o swoim kraju, przedszkolu i niedawno przybyłej kalendarzowej wiośnie. Dzieci udowodniły również, że nauka języka obcego przychodzi im z łatwością prezentując dwie zabawy ze śpiewem w języku angielskim. Ostatnim, ale wzbudzającym najwięcej emocji punktem programu był taniec „Krakowiak”.

      Atrakcyjny występ przedszkolaków został nagrodzony brawami, po czym pani Dyrektor Mirosława Bojaczuk, dokonywała symbolicznego pasowania. Następnie wręczono dzieciom pamiątkowe dyplomy oraz upominki w postaci słodkich bukiecików. Wzruszeni rodzice dziękowali za wspaniałą zabawę, a na najmłodszych czekał w sali poczęstunek.

    Galeria zdjęć

     

  • DZIEŃ KOBIET

               W czwartek 08.03.18 r. w Publicznej Szkole Podstawowej odbyła się akademia mająca na celu uświetnić wyjątkowe wydarzenie jakim jest Dzień Kobiet. Pod kierunkiem p. Cezarego Kowalskiego, p. Daniela Wawryniuka oraz p. Tomasza Wesołowskiego uczniowie z klas starszych zaprezentowali pełną humorystycznych tekstów oraz sytuacji inscenizację. Wysłuchaliśmy również najpopularniejszych utworów muzycznych o kobietach. Na koniec uroczystości, każdej z kobiet pracujących w szkole wręczono piękną różę.

     

    Galeria zdjęć

  • MALI PATRIOCI

                  Pani Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska ogłosiła rok szkolny 2017/2018 „Rokiem dla Niepodległej”. W związku z tym doniosłym wydarzeniem rozpoczęliśmy w oddziałach przedszkolnych w PSP im. UNICEF w Lewiczynie cykl zajęć mających na celu krzewienie wśród dzieci postaw patriotycznych w kontekście historii państwa i narodu polskiego.

                W piątek 02.III.2018 r. mali patrioci omawiali ważne dla naszego państwa symbole narodowe oraz zaśpiewali hymn Polski pamiętając o zachowaniu właściwej postawy. Wyruszyli również w podróż po kraju poznając regionalne stroje i tańce ludowe, a także wyrecytowali „Katechizm polskiego dziecka” W.Bełzy. Starsze przedszkolaki wyjaśniały, co oznacza dla nich bycie patriotą, a na koniec wspólnie przygotowano gazetkę podsumowującą ten ważny temat. 

    Galeria zdjęć

  • REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA

     

    UWAGA!!!

     SŁONECZNA  AKADUEMIA PRZEDSZKOLAKA OGŁASZA NABÓR

    DO PRZEDSZKOLA NA  ROK SZKOLNY 2018/2019.

    Karta zgłoszeniowa do pobrania w sekretariacie szkoły lub na stronie internetowej. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 marca 2018 roku (piątek).

    Karta_zgloszenia.pdf

     

  • SALA REGIONALNA

         Zwracamy się z prośbą

    do wszystkich przyjaciół i sympatyków szkoły o pomoc w doposażeniu naszej

    sali regionalnej.

    Poszukujemy przedmiotów ilustrujacych życie mieszkańców Lewiczyna i okolic.

    Jeśli ktoś posiada takie i chciałby je przekazać

    do naszej sali regionalnej będziemy bardzo wdzięczni.

    Poszukujemy także zdjęć z czasu 

    odzyskania niepodległości ukazujących życie mieszkańców.

    Zdjęcia zeskanujemy i wrócą do właścicieli.

    Galeria zdjęć

  • DZIEŃ KOTA

                 W dn.20.02.18 r. świętowaliśmy w przedszkolu Międzynarodowy Dzień Kota. Z ogromną radością uczestniczyliśmy w konkursie "Kto pierwszy złapie myszkę", zabawie w kole "Uciekaj myszko do dziury" i opowieści ruchowej "Kotki na spacerze". Chętnie śpiewaliśmy znane nam piosenki o kotach i rozmawialiśmy o tym w jaki sposób należy opiekować się zwierzętami. Wiele uciechy przyniosły nam zabawy z chustą animacyjną. Każdy pomalował sobie buźkę, a na koniec sfotografowaliśmy się z naszym specjalnym gościem.    Galeria zdjęć

  • KONKURS O PRZYSŁOWIACH

              We wtorek 20 lutego w GOK-u odbył się drugi konkurs sprawdzający znajomość przysłów. Uczeń klasy VI Szymon Witczak otrzymał wyróżnienie. Gratulujemy.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. UNICEF
    Lewiczyn 94
    05-622 Belsk Duży
  • (048) 66-10-173

Galeria zdjęć