• Moja szkoła oknem na świat

Galeria zdjęć    Galeria zdjęć    Album zdjęć

Informacje z realizacji  projektu ,,Moja szkoła oknem na świat”

1. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego POKL (Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013),
        2. Priorytet IX. Działanie 9.5 ,,Oddolne inicjatywy  edukacyjne na obszarach wiejskich”
        3. Czas trwania : 01.02-30.07.2011
        4. Kwota dofinansowania – 48 5050 zł (614,55 na jednego uczestnika)
        5. Liczba uczestników – 84 ucz. klas 0-VI
        6. Zajęcia dydaktyczne – 8 ( po 18 godz. ; 20-unihokej; 15-oligofrenoped.)
        7. 179 godzin zajęć
        8. 12 osób zaangażowanych w realizację projektu

Zajęcia dydaktyczne w ramach projektu

1. Zajęcia rozwijające zainteresowania matematyczne dla kl. I-III prowadziła pani Iwona Perzyna. Brało udział 12 uczniów ( kl. I - 4, kl. II -  6, kl. III -2).

2. Zajęcia rozwijające zainteresowania matematyczne dla kl. IV-VI prowadził pan Cezary Kowalski. Uczestniczyło 14 uczniów ( kl. IV – 3, kl. V  – 7, kl. VI  - 4).

3. Zajęcia wyrównawcze z matematyki dla  uczniów kl. I-III prowadziła pani Krystyna Sochaczewska. Brało w nich udział 6 uczniów (kl. I   -3, kl. II – 1, kl. III – 2).

4. Zajęcia wyrównawcze z matematyki dla kl. IV-VI prowadził pan Cezary Kowalski. Uczestniczyło 14 uczniów z klas IV-VI (kl. IV – 5,  kl. V  - 4, kl. VI – 2).

5. Zajęcia rozwijające zainteresowania przyrodnicze prowadziła pani Zofia Kiełbowska. Uczestniczyło 8 uczniów z klas IV-VI  (kl. IV – 3, kl. V   - 1, kl. VI – 4).

6. Zajęcia z j. angielskiego dla ,,zerówki” prowadziła pani Alla Dzyndra-Wojtysiak. Uczestniczyło 12 dzieci.

7. Zajęcia z terapii pedagogicznej prowadziła pani Justyna Błońska. Uczestniczyło 4 uczniów z klas V-VI (kl. V – 2, kl. VI - 2).

8. Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne prowadziła pani Krystyna Sochaczewska. Uczestniczyło 5 uczniów z klas IV-V ( kl. IV – 3, kl.V  - 2).

9. Zajęcia ogólnorozwojowe- unihokej prowadził pan Tomasz Wesołowski. Uczestniczyło 14 uczniów z klas IV-VI  (kl. IV – 5, kl.  V – 8, kl. VI  - 1).

10. Zajęcia z oligofrenopedagogiki prowadziła pani Marta Łukiewicz, uczestniczyło jedno dziecko z kl. VI.

Odbyło się siedem wycieczek edukacyjnych .

1. 28.04.2011r. dla uczniów klas 0-III do Multikino w Radomiu na film 3D pt ,,Rio”.

2. 29.04.2011r. dla uczniów klas IV-VI do  Cinema Park Bemowo na ,, Niezwykły świat techniki”.

3. 19.05.2011r. dla uczniów klas 0-VI do Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu na spektakl ,,Awantura o Basię” wg powieści Kornela Makuszyńskiego.

4. 08.06.2011r. dla uczniów klas IV-VI do Muzeum Wsi Radomskiej na warsztaty ,, Od rośliny do tkaniny”.

5. 17.06.2011r. dla uczniów klas 0-III do Muzeum Wsi Radomskiej na warsztaty ,,Biżuteria ludowa”.

6. O5.07.2011r. dla uczniów klas 0-III do Jura Park w Bałtowie:

- zwiedzanie Parku Jurajskiego

- warsztaty

- zwierzyniec

- kraina koni

- film 5D.

7. 05.07.2011r. dla uczniów klas IV-VI  po Ziemi Świętokrzyskiej:

- Muzeum H. Sienkiewicza w Oblęgorku

- jaskinia RAJ

- Muzeum Przyrodnicze Świętokrzyskiego Parku Narodowego

- klasztor na Świętym Krzyżu.

W ramach projektu zakupiono:

- pomoce dydaktyczne

- bindownicę