• Uwierzyć w siebie

•

W okresie od 1 lutego do 30 czerwca 2010r Publiczna Szkoła Podstawowa im. UNICEF w Lewiczynie realizowała projekt:,,Uwierzyć w siebie" w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Priorytet IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach Działanie 9.5. Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich.

Projekt opracowany został przez Mirosławę Bojaczuk i Zofię Kiełbowską.

Projekt obejmował następujące zajęcia:

• Zajęcia z języka angielskiego – dwie grupy uczniów klas III-VI po 22 godziny

• Zajęcia informatyczne – dwie grupy po 22 godziny

• Warsztaty taneczne – dwie grupy po 44 godziny

• Zajęcia na pływalni z nauką pływania – 20 wyjazdów

• Jednodniową wycieczkę do Warszawy dla uczniów z najwyższą frekwencją na zajęciach

Na realizację projektu szkoła pozyskała 50 tysięcy złotych, które zostały wykorzystane przede wszystkim na przeprowadzenie zaplanowanych zajęć, a ponadto zakupiono zestaw komputerowy z oprogramowaniem oraz materiał na stroje taneczne dla uczniów.

W zajęciach uczestniczyli wszyscy uczniowie klas I-VI, czyli 67 osób, a w warsztatach tanecznych także zainteresowane dzieci z ,,zerówki”.

Efekty pracy uczniów podczas zajęć:

• Plansze wykonane na zajęciach języka angielskiego

• Opracowane materiały, które zostaną zamieszczone na stronie internetowej szkoły

• Karty pływackie – kilku uczniów

• 196 godzin zajęć

• Walc angielski i cha-cha, które dzieci zaprezentowały na zakończenie roku szkolnego.

Spośród wszystkich uczestników projektu ośmioro wykazało się wyjątkową wytrwałością,  mieli 100% obecności na zajęciach. Są to:

• Grzegorz Owczarek – basen , język angielski

• Piotr Witczak – j.angielski, warsztaty taneczne

• Magdalena Wojda – basen

• Jakub Sołtysiak – basen

• Katarzyna Kowalska – j. angielski

• Tomasz Kozłowski- j. angielski

• Martyna Sikora – informatyka

• Karolina Nowakowska – informatyka

Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy udziału w zajęciach.