Nawigacja

 • KONCERT

 • SADZENIE DĘBÓW NIEPODLEGŁOŚCI

 • KONKURS EKOLOGICZNY

 • SPOTKANIE Z HISTORIĄ

            W czwartek 5 kwietnia uczniowie klas II-VII wzięli udział w spotkaniu z mieszkańcem Lewiczyna panem Bogdanem Puncewiczem. Pan Puncewicz jako kilkuletni chłopiec wraz z rodziną został wywieziony z okolic Wilna na Syberię. Rodzice naszego świadka historii posiadali gospodarstwo niedaleko obecnej stolicy Litwy. Dzieci usłyszały o trudach życia w głębi Rosji, tęsknocie za Polską, powrotem do Ojczyzny oraz odwiedzinach po latach miejsc zsyłki. Uczniwie z zaciekawieniem słuchali wspomnień naszego gościa. Podziękowaniami były gromkie oklaski i kwiaty wręczone przez słuchaczy.

  Galeria zdjęć

 • APEL WIELKANOCNY

            W środę 28 marca uczniowie klasy VII pod bacznym okiem księdza Piotra Hejny przypomnieli wszystkim zwyczaje związane ze świętami  Zmartwychwstania Pańskiego. Pani dyrektor podziękowała  za ten akcent wprowadzający w atmosferę świąt oraz złożyła uczniom, nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły życzenia z okazji świąt.

  Galeria zdjęć

   

   

 • LEKCJA JĘZYKA ROSYJSKIEGO - W RESTAURACJI

          26 III 2018r w poniedziałek w PSP im. Unicef w Lewiczynie uczniowie klas VII i VI zaprosili Dyrekcję, nauczycieli oraz młodszych kolegów z klas IV i V do rosyjskiej restauracji «скамейка». Odegrali scenki, jak należy zachować się w restauracji, jakich zwrotów rosyjskich należy używać np. spytać kelnera co nam poleca do jedzenia, jak zamówić danie, poprosić o rachunek, ile płacimy, reszty nie trzeba...Młodzież utrwaliła sobie nazwy tradycyjnych rosyjskich dań (икра, сельдь под шубой, уха, солянка, котлета по-киевски, щи, блины, квас... ). Goście skosztowali bliny oraz spróbowali rosyjskich smakołyków. Nastrój nadawała rosyjska muzyka w tle.

  Galeria zdjęć

 • PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

     W piątek, 23.03.18 r. najmłodsi członkowie społeczności szkolnej PSP im. UNICEF w Lewiczynie pod kierunkiem p. B. Zając, p. A. Gawlik oraz p. K. Jaworskiej zaprezentowali swoje umiejętności muzyczne, recytatorskie i taneczne podczas uroczystości pasowania na przedszkolaka.

    Pasowanie miało bardzo szczególny charakter. Program artystyczny oraz zachwycająca dekoracja zostały przygotowane pod kątem „Roku dla Niepodległej” i zbliżającej się 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

      Dzieci, ubrane w tradycyjne stroje ludowe przywitały swoich rodziców, grono pedagogiczne oraz uczniów klas I-III piosenką „Do przedszkola idzie maluch” wraz z układem choreograficznym do tego utworu. Odważne przedszkolaki dumnie recytowały wiersze o charakterze patriotycznym, mające na celu umacnianie przynależności narodowej i regionalnej. Radośnie śpiewały piosenki   o swoim kraju, przedszkolu i niedawno przybyłej kalendarzowej wiośnie. Dzieci udowodniły również, że nauka języka obcego przychodzi im z łatwością prezentując dwie zabawy ze śpiewem w języku angielskim. Ostatnim, ale wzbudzającym najwięcej emocji punktem programu był taniec „Krakowiak”.

    Atrakcyjny występ przedszkolaków został nagrodzony brawami, po czym pani Dyrektor Mirosława Bojaczuk, dokonywała symbolicznego pasowania. Następnie wręczono dzieciom pamiątkowe dyplomy oraz upominki w postaci słodkich bukiecików. Wzruszeni rodzice dziękowali za wspaniałą zabawę, a na najmłodszych czekał w sali poczęstunek.

  Galeria zdjęć

   

 • DZIEŃ KOBIET

             W czwartek 08.03.18 r. w Publicznej Szkole Podstawowej odbyła się akademia mająca na celu uświetnić wyjątkowe wydarzenie jakim jest Dzień Kobiet. Pod kierunkiem p. Cezarego Kowalskiego, p. Daniela Wawryniuka oraz p. Tomasza Wesołowskiego uczniowie z klas starszych zaprezentowali pełną humorystycznych tekstów oraz sytuacji inscenizację. Wysłuchaliśmy również najpopularniejszych utworów muzycznych o kobietach. Na koniec uroczystości, każdej z kobiet pracujących w szkole wręczono piękną różę.

   

  Galeria zdjęć

 • MALI PATRIOCI

                Pani Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska ogłosiła rok szkolny 2017/2018 „Rokiem dla Niepodległej”. W związku z tym doniosłym wydarzeniem rozpoczęliśmy w oddziałach przedszkolnych w PSP im. UNICEF w Lewiczynie cykl zajęć mających na celu krzewienie wśród dzieci postaw patriotycznych w kontekście historii państwa i narodu polskiego.

              W piątek 02.III.2018 r. mali patrioci omawiali ważne dla naszego państwa symbole narodowe oraz zaśpiewali hymn Polski pamiętając o zachowaniu właściwej postawy. Wyruszyli również w podróż po kraju poznając regionalne stroje i tańce ludowe, a także wyrecytowali „Katechizm polskiego dziecka” W.Bełzy. Starsze przedszkolaki wyjaśniały, co oznacza dla nich bycie patriotą, a na koniec wspólnie przygotowano gazetkę podsumowującą ten ważny temat. 

  Galeria zdjęć

 • REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA

  REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA - Obrazek 1

  UWAGA!!!

   SŁONECZNA  AKADUEMIA PRZEDSZKOLAKA OGŁASZA NABÓR

  DO PRZEDSZKOLA NA  ROK SZKOLNY 2018/2019.

  Karta zgłoszeniowa do pobrania w sekretariacie szkoły lub na stronie internetowej. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 marca 2018 roku (piątek).

  Karta_zgloszenia.pdf

   

 • SALA REGIONALNA

       Zwracamy się z prośbą

  do wszystkich przyjaciół i sympatyków szkoły o pomoc w doposażeniu naszej

  sali regionalnej.

  Poszukujemy przedmiotów ilustrujacych życie mieszkańców Lewiczyna i okolic.

  Jeśli ktoś posiada takie i chciałby je przekazać

  do naszej sali regionalnej będziemy bardzo wdzięczni.

  Poszukujemy także zdjęć z czasu 

  odzyskania niepodległości ukazujących życie mieszkańców.

  Zdjęcia zeskanujemy i wrócą do właścicieli.

  Galeria zdjęć

 • DZIEŃ KOTA

               W dn.20.02.18 r. świętowaliśmy w przedszkolu Międzynarodowy Dzień Kota. Z ogromną radością uczestniczyliśmy w konkursie "Kto pierwszy złapie myszkę", zabawie w kole "Uciekaj myszko do dziury" i opowieści ruchowej "Kotki na spacerze". Chętnie śpiewaliśmy znane nam piosenki o kotach i rozmawialiśmy o tym w jaki sposób należy opiekować się zwierzętami. Wiele uciechy przyniosły nam zabawy z chustą animacyjną. Każdy pomalował sobie buźkę, a na koniec sfotografowaliśmy się z naszym specjalnym gościem.  Galeria zdjęć

 • KONKURS O PRZYSŁOWIACH

            We wtorek 20 lutego w GOK-u odbył się drugi konkurs sprawdzający znajomość przysłów. Uczeń klasy VI Szymon Witczak otrzymał wyróżnienie. Gratulujemy.

 • GMIINNY KONKURS RECYTATORSKI

             We wtorek 13.02.18 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. UNICEF w Lewiczynie odbył się VIII Gminny Konkurs Recytatorski, do którego przystąpiło 33 reprezentantów z placówek oświatowych na terenie Gminy Belsk Duży: przedszkola w Starej Wsi oraz szkół podstawowych z Lewiczyna, Belska Dużego, Łęczeszyc i Zaborowa. Uczestnicy, podzieleni na trzy kategorie wiekowe zmierzyli się z wybranymi przez siebie utworami poetyckimi. Można było usłyszeć między innymi wiersze Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Wandy Chotomskiej, Wisławy Szymborskiej czy też Czesława Miłosza. Ideą konkursu było rozbudzenie wrażliwości na piękno poezji, rozwijanie umiejętności recytatorskich oraz odkrywanie i wspieranie młodych talentów wśród uczniów.

              Zwycięzców wyłoniło jury w składzie: pani Magdalena Paszkowska – kierownik filii Biblioteki Pedagogicznej w Grójcu, pani Lidia Wojnowska – nauczyciel języka polskiego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Armii Krajowej Obwodu „Głuszec” w Grójcu oraz pani Ewa Pawełek – polonistka z Publicznego Gimnazjum im. ks. Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego w Belsku Dużym. Komisja, dokonując oceny poszczególnych recytacji, kierowała się następującymi kryteriami: dobór repertuaru do wieku i predyspozycji dziecka, interpretacja utworu, a także zachowanie sceniczne. Jury podziękowało uczestnikom za trud i starania włożone w przygotowanie efektownych występów oraz podkreśliło wysoki poziom konkursu.

              Zdolni recytatorzy otrzymali nagrody książkowe i dyplomy z rąk pani Mirosławy Bojaczuk - dyrektora goszczącej placówki oraz pani Marii Walewskiej - Żółcik - dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych. Rada Rodziców z PSP im. UNICEF w Lewiczynie przygotowała dla przybyłych gości słodki poczęstunek oraz ufundowała paczki ze słodyczami dla uczestników konkursu. Laureaci pierwszych miejsc już niebawem będą mogli zmierzyć się w recytatorskich zmaganiach podczas Eliminacji Powiatowych, które odbędą się 27 lutego w Grójeckim Ośrodku Kultury.

              Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

   

  Wyniki:

   

  Kategoria I – przedszkola, oddziały przedszkolne

   

  1. Joanna Kępka  - „Żaba” J. Brzechwa (Przedszkole Samorządowe w Starej Wsi)
  2. Juliusz Jeziorski - „Żuk” J. Brzechwa (PSP im. UNICEF w Lewiczynie)
  3. Mikołaj Kalinowski - „Śrubka” A. Frączek (PSP im. Ziemi Grójeckiej w Zaborowie)

   

  Kategoria II – klasy I – IV

   

  1. Gabriel Gabler - „Ptasie  radio” J. Tuwim (PSP im. Jana Pawła II w Belsku Dużym)
  2. Otylia Woźniak - „Włos” J. Brzechwa (PSP im. Romualda Traugutta w Łęczeszycach)
  3. Natalia Szewczyk - „Wrona i ser” J. Brzechwa ( PSP im. Jana Pawła II w Belsku Dużym)

      III. Oliwia Wawryniuk - „Zły pies” F. J. Klimek (PSP im. Romualda Traugutta w Łęczeszycach)

   

  Kategoria III – klasy V – VII

   

  1. Alicja Szewczyk - „Nienawiść” W. Szymborska (PSP im. Jana Pawła II w Belsku Dużym)
  2. Joachim Wójcik - „Pan Słowik” M. Załucki (PSP im. Ziemi Grójeckiej w Zaborowie)
  3. Vlada Crismariuc - „Ploteczki” H. Niewiadomska (PSP im. Jana Pawła II w Belsku Dużym)

   

   

   

 • SPOTKANIE Z PISARZEM

       6 lutego 2018 roku w Filii Bibliotecznej w Lewiczynie odbyło się spotkanie z Krzysztofem Piersą. Jest on autorem książki „Komputerowy Ćpun”, pierwszego w Polsce poradnika dotyczącego uzależnienia od gier i komputerów i „Trenera Marzeń”. Autor uświadamiał i zarazem przestrzegał młodzież, rodziców i nauczycieli, jak łatwo można się uzależnić.

  Galeria zdjęć

 • SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

       Miło nam poinformować, że w piątek 09.02.18 w PSP im.UNICEF w Lewiczynie odbył się wewnątrzszkolny konkurs recytatorski. Główne założenia konkursu to przede wszystkim rozbudzenie zamiłowania do poezji, przełamywanie swojej nieśmiałości oraz rozwijanie umiejętności recytatorskich. Uczniowie interpretowali wybrane przez siebie utwory na wysokim poziomie, pamiętając o kulturze słowa i właściwym zachowaniu scenicznym. Laureaci, będą reprezentować naszą szkołę już we wtorek 13.02.18 r. podczas gminnego etapu konkursu. Uczestnicy otrzymali nagrody w postaci książek i dyplomów. Wszystkim gratulujemy odwagi i życzymy dalszych sukcesów.

   

  Laureaci konkursu:

   

  Kategoria I – oddziały przedszkolne

   

  1 miejsce - Juliusz Jeziorski

  2 miejsce - Iga Kołacz

  3 miejsce - Franciszek Bąk

   

  Kategoria II – klasy I – IV

   

  1 miejsce - Natalia Czerwińska

  2 miejsce - Jakub Górzyński

  3 miejsce - Piotr Łokucijewski

   

  Kategoria III – klasy V – VII

   

  1 miejsce - Robert Wojtysiak

  2 miejsce - Kacper Otulak

  3 miejsce - Amelia Sochaczewska

  Galeria zdjęć

 • WYJAZD DO GOK-U NA PRZEDSTAWIENIE

       We wtorek 06.02.18 dzieci z zerówki i klas I-III pojechały do GOK-u na przedstawienie teatralne "Karolcia". Poznaliśmy przygody sympatycznej dziewczynki i jej przyjaciela Piotrka. Uśmialiśmy się do łez oglądając humorystyczną inscenizację popularnej lektury dla dzieci. Czekamy z niecierpliwością na następny wyjazd. Tegoz dnia również klasy IV-VII były na przedstawieniu teatralnym  "Przygody Stasia i Nel".

  Galeria zdjęć

 • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

            W dn. 31.01.18 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. UNICEF w Lewiczynie odbyła się wspaniała  uroczystość. O godzinie 10.00 w sali gimnastycznej pojawili się szczególni goście.To babcie i dziadkowie zaproszeni przez swoje kochające wnuki. Akademię z okazji „Dnia Seniora” rozpoczęła Pani Dyrektor Mirosława Bojaczuk serdecznie witając wszystkich zebranych i przypominając, jak ważną rolę w życiu każdego dziecka pełnią dziadkowie. Na uroczysta Akademię przybyli przedstawiciele gminy: wójt gminy Władysław Piątkowski, dyrektor GZOPO Maria Walewska - Żółcik oraz Emilia Tomasiak.

        Babcie i dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali swoje pociechy w różnych formach artystycznych.  Zarówno najmłodsi, jak i starsi uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne, aktorskie i taneczne. Nie zabrakło serdecznych życzeń, wesołych wierszyków, wzruszających  piosenek, gry na  instrumentach oraz układów choreograficznych i tańców do popularnych utworów. Dzieci biorące udział w zajęciach teatralnych okazały się zdolnymi aktorami i przedstawiły inscenizację bajki „Dwanaście miesięcy”. Udane występy zostały nagrodzone gromkimi brawami. Na zakończenie wszyscy uczniowie zaśpiewali „Sto lat”i podziękowali ukochanym babciom i dziadkom za ich miłość, cierpliwość i poświęcenie. Uroczystość osłodził pyszny tort i poczęstunek przygotowany przez rodziców. Babcie i dziadkowie mogli na aukcji wykupić ciekawe prace wykonane własnoręcznie przez dzieci. Atmosfera radości, miłości i dobrej zabawy towarzyszyła wszystkim do samego końca.

  Galeria zdjęć

 • BAL KARNAWAŁOWY

   

      W dn. 11.01.18 r. o godz. 16.00 sala gimnastyczna w Publicznej Szkole Podstawowej im. UNICEF w Lewiczynie zapełniła się niesamowitymi gośćmi. Na bal karnawałowy przybyli m.in. dzielni strażacy, piękne księżniczki, straszne smoki, czarodzieje, piłkarze, a nawet sam Superman. Przez trzy godziny uczniowie i ich rodzice bawili się przy skocznej i rytmicznej muzyce z repertuaru dziecięcego oraz największych hitach z list przebojów. Nie zabrakło licznych konkursów oraz zabaw tanecznych, o które zadbał zespół animatorów z grupy Event Expert. Uczestnicy zabawy choinkowej powtarzali proste układy choreograficzne, tworzyli korowody, brali udział w wyścigu żółwi, a także próbowali złapać jak najwięcej baniek mydlanych. Rodzice przygotowali smaczny poczęstunek oraz dołożyli wszelkich starań, aby sala gimnastyczna wyglądała zachwycająco. Karnawałowy klimat wprowadził przybyłych gości w radosny nastrój i zachęcał do wspólnej zabawy, dlatego też uczestnicy balu z żalem opuszczali mury szkolne.                    

           Na koniec imprezy, każde dziecko otrzymało paczkę ze słodyczami. Tegoroczny bal należał do bardzo udanych i dostarczył wszystkim gościom wielu niezapomnianych emocji i wrażeń.

  Galeria zdjęć

 • JASEŁKA W NOWYM MIEŚCIE

            Dnia 8 stycznia o godzinie 9.00 pod opieką księdza Piotra Hejny i nauczycieli już kolejny raz wyjechaliśmy spod szkoły autobusem do Domu Opieki Społecznej w Nowym Mieście, aby przedstawić jasełka przebywającym tam pensjonariuszom. Zabraliśmy ze sobą soki, jabłka i ciasto jako poczęstunek dla mieszkańców domu. przedstawienie przebiegło pomyślnie. Widzowie nasze starania nagrodzili gromkimi brawami, a my mieliśmy satysfakcję, że swoim występem wywołaliśmy uśmiech na ich twarzach.

          Było to niezwykłe spotkanie i możliwość wspólnego kolędowania. W ramach podziękowania dostali mały poczęstunek w postaci cukierków.

  Galeria zdjęć

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa im. UNICEF
  Lewiczyn 94
  05-622 Belsk Duży
 • (048) 66-10-173

Galeria zdjęć