Nawigacja

 • MALI PATRIOCI

 • ŚLADAMI HISTORII PO LEWICZYNIE

              W środę 07.11. br. klasy 0-III wybrały się na patriotyczną pieszą wycieczkę  pt.: "Śladami historii" po Lewiczynie. 

            Pani Iwona Perzyna, wychowawczyni klasy I w ciekawy sposób opowiedziała historię naszej małej ojczyzny i pokazała najważniejsze miejsca związane z Lewiczynem.
            Uczniowie z zainteresowaniem słuchali fascynujących opowieści i zadawali wiele pytań. 
  Już nie możemy doczekać się następnej wycieczki!

   

  Galeria zdjęć

 • WYWIADÓWKA

  Dnia 16 listopada odbędzie się spotkanie z rodzicami:

   godz. 1700 - 1745 na temat  "SUBSTANCJE PSYCHOAKTYWNE - DOMOWE SPOSOBY REAGOWANIA"  "CYBERPRZEMOC - ZAREAGUJ ZANIM BĘDZIE ZA PÓŹNO"

  godz. 1800 - spotkania z wychowawcami w klasach

 • ŚPIEWAMY HYMN

        W piątek 09 listopada 2018 r. zebraliśmy się w sali gimnastycznej, by wspólnie zaśpiewać nasz hymn. Uczciliśmy w ten sposób setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

  Galeria zdjęć

 • POŚWIECENIE TABLICY NA 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

            W niedzielę 04 listopada po Mszy Świętej o godzinie 1130 odbyło się odsłonięcie i poświęcenie tablicy upamiętniajacej 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. Tablica została ufundowana przez społeczność szkoły w Lewiczynie i znajduje się w miejscu pamięci przy świątyni lewiczyńskiej.

  Galeria zdjęć

 • WYCIECZKA - POWĄZKI WOJSKOWE - SEMINARIUM

 • OTRZĘSINY

            Jak co roku w PSP im. UNICEF w Lewiczynie świętujemy „otrzęsiny”. Tym razem wesoła zabawa przypadła na 25 września br. Klasa VI wraz ze swoim wychowawcą p. Cezarym Kowalskim przygotowała liczne konkursy i wyzwania, którym musieli sprostać czwartoklasiści oraz jeden piątoklasista, który dołączył do naszej placówki w zeszłym roku. Każdy, kto chciał wstąpić w poczet starszych uczniów, przystępował do emocjonujących zmagań. „Otrzęsiny” rozpoczęły się od pomalowania twarzy młodym śmiałkom. Kolejnym wyzwaniem było degustowanie kanapek i napojów z „niespodzianką”, przyrządzonych według receptury starszych kolegów.  Następnie nasi bohaterowie podzieleni na grupy stanęli do rywalizacji. Konkurencji było kilka: skoki w workach, odgadywanie tytułów książek, wydobywanie mąki i wody z balonów oraz rysowanie swojej wychowawczyni trzymając flamaster w buzi. Każdy uczestnik „otrzęsin” otrzymał na pamiątkę dyplom oraz żartobliwy przydomek, po czym rozpoczęła się dyskoteka szkolna, na której wszyscy bawili się doskonale. Gratulujemy odwagi i już nie możemy doczekać się następnej imprezy!

   

  Galeria zdjęć

 • POKAZ HISTORYCZNY

   

              W dn. 25.10. br. zawitała do naszej szkoły grupa artystyczna „Rekonstrukto”, która zaprezentowała nam pokaz historyczny z okazji zbliżającej się 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 

          Podczas wesołej lekcji historii prowadzący opowiadali m.in. o powstaniach narodowych, sytuacji Polaków pod zaborami oraz Józefie Piłsudskim. Uczniowie mogli zobaczyć i przymierzyć stroje szwoleżera, powstańca, kosyniera i oficera I brygady Legionów Polski. Wiele emocji wzbudziła kolekcja replik broni, a najodważniejsi wzięli udział w prawdziwym pojedynku.

  Galeria zdjęć

 • KIERMASZ NIEPODLEGŁOŚCIOWY

  ZAPROSZENIE 

  Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w kiermaszu z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości w kościele w Lewiczynie.

  W najbliższą niedzielę 21 października po Mszach Świętych będzie można nabyć wykonane przez uczniów PSP w Lewiczynie pamiątki.

  Zebrane pieniądze będą przeznaczone na tablicę upamiętniającą setną rocznicę odzyskania Niepodległości.

 • APEL - ROCZNICA WYBORU PAPIEŻA JANA PAWŁA II

            Dzisiejszy dzień w Publicznej Szkole Podstawowej im. Unicef w Lewiczynie był wyjątkowy i podniosły. Wszyscy uczniowie przyszli do szkoły odświętnie ubrani. Klasa VI pod kierunkiem księdza Piotra Hejny przygotowała wzruszający program artystyczny upamiętniający ważną dla nas Polaków rocznicę. Otóż 16 pażdziernika 1978 metropolita krakowski kard. Karol Wojtyła został wybrany na papieża. Przybrał imię Jan Paweł II. Był on pierwszym od 455 lat papieżem spoza Włoch. Uczniowie klasy VI zapoznali społeczność szkolną z najważniejszymi wydarzeniami z życia naszego papieża, a także recytowali wiersze autorstwa Jana Pawła II. Akademię uatrakcyjniły zdjęcia papieża Polaka oraz film, który przpomniał nam, jak to 40 lat temu Karol Wojtyła został wybrany przez konklawe na papieża. Klasa V i VIII zaspiewała ulubioną pieśn Jana Pawła II, czyli "Barkę" po rosyjsku, a potem wszyscy obecni odśpiewali tę pieśn po polsku.Dzisiejszy dzień w Publicznej Szkole Podstawowej im. Unicef w Lewiczynie był wyjątkowy i podniosły. Wszyscy uczniowie przyszli do szkoły odświętnie ubrani. Klasa VI pod kierunkiem księdza Piotra Hejny przygotowała wzruszający program artystyczny upamiętniający ważną dla nas Polaków rocznicę. Otóż 16 pażdziernika 1978 metropolita krakowski kard. Karol Wojtyła został wybrany na papieża. Przybrał imię Jan Paweł II. Był on pierwszym od 455 lat papieżem spoza Włoch. Uczniowie klasy VI zapoznali społeczność szkolną z najważniejszymi wydarzeniami z życia naszego papieża, a także recytowali wiersze autorstwa Jana Pawła II. Akademię uatrakcyjniły zdjęcia papieża Polaka oraz film, który przpomniał nam, jak to 40 lat temu Karol Wojtyła został wybrany przez konklawe na papieża. Klasa V i VIII zaspiewała ulubioną pieśn Jana Pawła II, czyli "Barkę" po rosyjsku, a potem wszyscy obecni odśpiewali tę pieśn po polsku.

  Galeria zdjęć

 • ŚLUBOWANIE KLASY I

 • BAŚŃ MUZYCZNA W GOK-u

 •      W dn. 09.10 br. dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie klas I – II udali się do Grójeckiego Ośrodka Kultury na baśń muzyczną pt.: „W tajemniczej krainie krasnali” w wykonaniu aktorów Teatru Dzieci i Młodzieży „DUDUŚ” z Łodzi.

        W humorystycznym przedstawieniu pojawiło się wiele bajkowych postaci: krasnale, smerfy,  troll Szczerbol, zła czarownica Złośnica i niedźwiadek Miodojadek. Kolorowa scenografia przeniosła dzieci w zaczarowany świat leśnej krainy i wioski smerfów. Dwa dzielne króliki – Łaciatek i Białasek wraz z krasnalem Hałabałą starali się uratować bajki skradzione przez strasznego trolla Szczerbola. Na szczęście z pomocą przybyła im widownia. Bohaterowie spektaklu  prosili dzieci o rady, wskazówki i podpowiedzi. Specjalne efekty świetlne i skoczna muzyka wprawiła wszystkich w dobry humor. Jednak najwięcej radości wniosły konkursy. Ich uczestnicy musieli wykazać się sprytem i szybkością podczas odbijania woreczków paletkami i przechodzenia przez worki. Na zakończenie odbyło się losowanie nagród rzeczowych, a każde dziecko wróciło do szkoły z balonikiem od krasnali.

  Galeria zdjęć

 • TYDZIEŃ SPORTU NA HALI W BELSKU DUŻYM - ZERÓWKA, KLASY I-III

            W oddanej do użytku we wrześniu tego roku hali sportowej w Belsku Dużym uczniowie wszystkich szkół gminy Belsk Duży uczestniczyli w tygodniu sportu. Poszczególne klasy spotykały się w hali, by wspólnie bawić się i rozgrywać mecze.

  Zerówka      Klasy I-III

 • ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU NA ZBIÓRKĘ MAKULATURY

 • ŚWIĘTO GRZYBKA W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

            W dn. 25.09.18 r. przedszkolaki z PSP im. UNICEF w Lewiczynie radośnie świętowały nadejście jesieni oraz „Dzień Grzybka”. Przygotowania do hucznej zabawy rozpoczęliśmy od przypomnienia sobie charakterystycznych cech jesieni. Uważnie wysłuchaliśmy wiersza Anny Łady-Grodzickiej pt. „Grzyby” i dowiedzieliśmy się, które grzyby są jadalne, a które trujące.

            Następnie przeszliśmy do części rozrywkowej naszego wyjątkowego dnia. Dzieci chętnie i aktywnie uczestniczyły w licznych konkursach, zabawach, pląsach i korowodach do znanych, jesiennych utworów z repertuaru dziecięcego. Przedszkolaki twórczo tańczyły z szarfami, wykazywały się sprytem zbierając liście na czas oraz odgadywały z zasłoniętymi oczami jakimi darami obdarzyła nas Pani Jesień. Na koniec wykonaliśmy jesienną pracę plastyczną. Największą atrakcją imprezy okazała się fotobudka. Kolejka do niej była bardzo długa, a niektórzy powtarzali zdjęcia  po kilka razy.

  Galeria zdjęć

 • ZBIÓRKA MAKULATURY

             W dniach 19 - 21 września prowadzimy zbiórkę surowców wtórnych. Gromadzimy makulaturę, butelki plastikowe, puszki aluminiowe. W piątek przyniesione surowce zostaną zważone i zabrane do punktu skupu surowców wtórnych.

 • WYCIECZKA DO NIEPOKALANOWA I ŻELAZOWEJ WOLI

                Publiczna Szkoła Podstawowa im. UNICEF w Lewiczynie w dn. 12.09.18 r. rozpoczęła sezon wycieczkowy w nowym roku szkolnym 2018/2019.

              W związku ze zbliżającą się 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, uczniowie z klas I – VIII wraz z dziećmi ze starszego oddziału przedszkolnego odwiedzili   dwa wyjątkowe i ważne pod względem historycznym oraz religijnym miejsca.

              Pierwszym z nich było sanktuarium w Niepokalanowie. Ten znany na całym świecie gród Matki Bożej został założony przez św. Maksymilian Maria Kolbe wraz z 20 braćmi franciszkanami, którzy przybyli tu w roku 1927 i postawili na jeszcze pustym polu figurkę Niepokalanej.

              Najpierw udaliśmy się do najstarszego budynku w klasztorze, a mianowicie drewnianej kaplicy, uważanej za kolebkę klasztoru. Ksiądz Piotr Hejna odprawił Mszę św. w intencji całej naszej społeczności szkolnej. Dowiedzieliśmy się, że w tej kaplicy modlił się sam święty Maksymilian Kolbe. Poznaliśmy jego poruszającą historię życia, zobaczyliśmy celę, w której mieszkał do 1930 r., a co najważniejsze oddaliśmy cześć jego relikwiom. Na pamiątkę, każdy z uczestników wycieczki otrzymał poświęcony medalik oraz obrazek.

              Następnie, po zwiedzeniu Bazyliki Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask udaliśmy się do Muzeum Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli. Dworek, w którym urodził się nasz polski kompozytor i pianista oraz otaczający go park nad rzeką Utratą, wzbudziły w nas wielki zachwyt. Piękna słoneczna pogoda sprzyjała spacerom, które umilały dźwięki mazurków, polonezów, nokturnów płynące ze specjalnych „grzybków” umieszczonych wzdłuż parkowej alei. W ramach lekcji muzealnej uczniowie klas I-VI obejrzeli   film dokumentalny o życiu słynnego muzyka, a także rozmawiali o dźwiękach i instrumentach. Przybliżono nam również kulturę XIX wieku. Najmłodsi uczestnicy wycieczki mieli okazję wysłuchać koncertu Chopina, a najstarsi po obejrzeniu filmu zwiedzali dworek Skarbków. Następnie chętni uczniowie z klasy V i VIII, w cieniu drzew, przed domem Chopina z dumą recytowali przygotowane wcześniej wiersze o wielkim kompozytorze.

              Na koniec, zmęczeni, ale szczęśliwi i pełni wiedzy udaliśmy się na obiad. Już nie możemy doczekać się następnej wycieczki.

   

  Galeria zdjęć

 • POCZĄTEK ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

              3 września 2018 r. rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. O godzinie 8. 00 zgromadziliśmy się w kościele parafialnym, by uczestniczyć we Mszy Świętej. Po Mszy udaliśmy się do szkoły. Zgromadziliśmy się w sali gimnastycznej. Pani dyrektor      M. Bojaczuk przywitała wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli. Przedstawiła najważniejsze informacje związane z nowym rokiem szkolnym. Następnie wszyscy udali się do klas na spotkanie z wychowawcami.

  Galeria zdjęć

 • ROK SZKOLNY 2018/2019

  ROK SZKOLNY 2018/2019

  GODZ. 800 - MSZA ŚWIĘTA W KOSCIELE PARAFIALNYM

  GODZ. 900 - ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLONEGO W SALI GIMNASTYCZNEJ SZKOŁY

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa im. UNICEF
  Lewiczyn 94
  05-622 Belsk Duży
 • (048) 66-10-173

Galeria zdjęć