Nawigacja

 • SPOTKANIE Z PISARZEM

       6 lutego 2018 roku w Filii Bibliotecznej w Lewiczynie odbyło się spotkanie z Krzysztofem Piersą. Jest on autorem książki „Komputerowy Ćpun”, pierwszego w Polsce poradnika dotyczącego uzależnienia od gier i komputerów i „Trenera Marzeń”. Autor uświadamiał i zarazem przestrzegał młodzież, rodziców i nauczycieli, jak łatwo można się uzależnić.

  Galeria zdjęć

 • SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

       Miło nam poinformować, że w piątek 09.02.18 w PSP im.UNICEF w Lewiczynie odbył się wewnątrzszkolny konkurs recytatorski. Główne założenia konkursu to przede wszystkim rozbudzenie zamiłowania do poezji, przełamywanie swojej nieśmiałości oraz rozwijanie umiejętności recytatorskich. Uczniowie interpretowali wybrane przez siebie utwory na wysokim poziomie, pamiętając o kulturze słowa i właściwym zachowaniu scenicznym. Laureaci, będą reprezentować naszą szkołę już we wtorek 13.02.18 r. podczas gminnego etapu konkursu. Uczestnicy otrzymali nagrody w postaci książek i dyplomów. Wszystkim gratulujemy odwagi i życzymy dalszych sukcesów.

   

  Laureaci konkursu:

   

  Kategoria I – oddziały przedszkolne

   

  1 miejsce - Juliusz Jeziorski

  2 miejsce - Iga Kołacz

  3 miejsce - Franciszek Bąk

   

  Kategoria II – klasy I – IV

   

  1 miejsce - Natalia Czerwińska

  2 miejsce - Jakub Górzyński

  3 miejsce - Piotr Łokucijewski

   

  Kategoria III – klasy V – VII

   

  1 miejsce - Robert Wojtysiak

  2 miejsce - Kacper Otulak

  3 miejsce - Amelia Sochaczewska

  Galeria zdjęć

 • WYJAZD DO GOK-U NA PRZEDSTAWIENIE

       We wtorek 06.02.18 pojechaliśmy do GOK-u na przedstawienie teatralne "Karolcia". Poznaliśmy przygody sympatycznej dziewczynki i jej przyjaciela Piotrka. Uśmialiśmy się do łez oglądając humorystyczną inscenizację popularnej lektury dla dzieci. Czekamy z niecierpliwością na następny wyjazd.

  Galeria zdjęć

 • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

            W dn. 31.01.18 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. UNICEF w Lewiczynie odbyła się wspaniała  uroczystość. O godzinie 10.00 w sali gimnastycznej pojawili się szczególni goście.To babcie i dziadkowie zaproszeni przez swoje kochające wnuki. Akademię z okazji „Dnia Seniora” rozpoczęła Pani Dyrektor Mirosława Bojaczuk serdecznie witając wszystkich zebranych i przypominając, jak ważną rolę w życiu każdego dziecka pełnią dziadkowie. Na uroczysta Akademię przybyli przedstawiciele gminy: wójt gminy Władysław Piątkowski, dyrektor GZOPO Maria Walewska - Żółcik oraz Emilia Tomasiak.

        Babcie i dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali swoje pociechy w różnych formach artystycznych.  Zarówno najmłodsi, jak i starsi uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne, aktorskie i taneczne. Nie zabrakło serdecznych życzeń, wesołych wierszyków, wzruszających  piosenek, gry na  instrumentach oraz układów choreograficznych i tańców do popularnych utworów. Dzieci biorące udział w zajęciach teatralnych okazały się zdolnymi aktorami i przedstawiły inscenizację bajki „Dwanaście miesięcy”. Udane występy zostały nagrodzone gromkimi brawami. Na zakończenie wszyscy uczniowie zaśpiewali „Sto lat”i podziękowali ukochanym babciom i dziadkom za ich miłość, cierpliwość i poświęcenie. Uroczystość osłodził pyszny tort i poczęstunek przygotowany przez rodziców. Babcie i dziadkowie mogli na aukcji wykupić ciekawe prace wykonane własnoręcznie przez dzieci. Atmosfera radości, miłości i dobrej zabawy towarzyszyła wszystkim do samego końca.

  Galeria zdjęć

 • BAL KARNAWAŁOWY

   

      W dn. 11.01.18 r. o godz. 16.00 sala gimnastyczna w Publicznej Szkole Podstawowej im. UNICEF w Lewiczynie zapełniła się niesamowitymi gośćmi. Na bal karnawałowy przybyli m.in. dzielni strażacy, piękne księżniczki, straszne smoki, czarodzieje, piłkarze, a nawet sam Superman. Przez trzy godziny uczniowie i ich rodzice bawili się przy skocznej i rytmicznej muzyce z repertuaru dziecięcego oraz największych hitach z list przebojów. Nie zabrakło licznych konkursów oraz zabaw tanecznych, o które zadbał zespół animatorów z grupy Event Expert. Uczestnicy zabawy choinkowej powtarzali proste układy choreograficzne, tworzyli korowody, brali udział w wyścigu żółwi, a także próbowali złapać jak najwięcej baniek mydlanych. Rodzice przygotowali smaczny poczęstunek oraz dołożyli wszelkich starań, aby sala gimnastyczna wyglądała zachwycająco. Karnawałowy klimat wprowadził przybyłych gości w radosny nastrój i zachęcał do wspólnej zabawy, dlatego też uczestnicy balu z żalem opuszczali mury szkolne.                    

           Na koniec imprezy, każde dziecko otrzymało paczkę ze słodyczami. Tegoroczny bal należał do bardzo udanych i dostarczył wszystkim gościom wielu niezapomnianych emocji i wrażeń.

  Galeria zdjęć

 • JASEŁKA W NOWYM MIEŚCIE

            Dnia 8 stycznia o godzinie 9.00 pod opieką księdza Piotra Hejny i nauczycieli już kolejny raz wyjechaliśmy spod szkoły autobusem do Domu Opieki Społecznej w Nowym Mieście, aby przedstawić jasełka przebywającym tam pensjonariuszom. Zabraliśmy ze sobą soki, jabłka i ciasto jako poczęstunek dla mieszkańców domu. przedstawienie przebiegło pomyślnie. Widzowie nasze starania nagrodzili gromkimi brawami, a my mieliśmy satysfakcję, że swoim występem wywołaliśmy uśmiech na ich twarzach.

          Było to niezwykłe spotkanie i możliwość wspólnego kolędowania. W ramach podziękowania dostali mały poczęstunek w postaci cukierków.

  Galeria zdjęć

 • JASEŁKA SZKOLNE

            Tradycyjnie jak co roku, w związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia w Publicznej Szkole Podstawowej im. UNICEF w Lewiczynie wystawione zostały jasełka. Uczniowie klasy VI i VII pod kierunkiem ks. Piotra Hejny zaprezentowali wzruszającą inscenizację poruszającą współczesne problemy ludzkości. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem wcielili się w swoje role, aby uświadomić swoim koleżankom i kolegom jak ważny jest czas Bożego Narodzenia. Przedstawienie miało ciekawą fabułę, zawierało wiele humorystycznych dialogów i zaskakujących wątków. O oprawę muzyczną zadbała pani Krystyna Sochaczewska wraz z uczniami klasy IV i V, dzięki czemu zaproszeni rodzice wraz ze swoimi dziećmi oraz pracownikami szkoły mogli współnie kolędować i przeżywać radosne chwile z bycia razem. Jasełka wzbudziły wśród społeczności szkolnej wiele pozytywnych emocji i zostały nagrodzone brawami. 

            Na koniec pani Dyrektor złożyła wszystkim zebranym pełne ciepła i życzliwości życzenia świąteczne.

  Galeria zdjęć

 • PRZEDSTAWIENIE 'KRÓLOWA ŚNIEGU'

            W dn. 08.12.17 r. zawitał do nas teatrzyk kukiełkowy z przedstawieniem pt.: "Królowa śniegu". Dzieci z zadowoleniem i skupieniem oglądały przedstawienie, które zostało nagrodzone brawami.

  Galeria zdjęć

 • WYJAZD MIKOŁAJKOWY

 • MIKOŁAJKI

 • POLUBIĆ OWADY

 • ANDRZEJKI

 • MILIONERZY

            30 listopada w czwartek w Publicznej Szkole Podstawowej im. Unicef w Lewiczynie odbył się quiz "Milionerzy". Klasa VII przygotowała go dla młodszych klas: IV, V, VI. Uczniowie sprawdzili się z wiedzy o Rosji, kultury, informacji  realioznawczych. Nie zabrakło oczywiście kół ratunkowych, z których korzystali gracze. Dzięki czemu publiczność aktywnie uczestniczyła w teleturnieju.

  Galeria zdjęć

 • BAL ANDRZEJKOWY

            W sobotę 25 listopada 2017 r. w sali OSP w Lewiczynie odbył się bal andrzejkowy zorganizowany przez radę rodziców przy PSP im. UNICEF w Lewiczynie

  Galeria zdjęć

 • ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA

            W dniu 24.11.17 r. młodsze i starsze przedszkolaki uroczyście uczciły Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci przyszły do szkoły ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi. Maluchy poznały historię powstania pluszowego misia oraz opowiadały o swoich maskotkach. Odbyły się zabawy takie jak "Stary niedźwiedź", "Ja jestem niedźwiadek" oraz "Niedźwiedzie na spacerze". Przedszkolaki  rysowały misie z zasłoniętymi oczami, a także próbowały różnych przysmaków. Nie zabrakło również tańców z pluszakami. Na koniec każde dziecko mogło sprawdzić swoją wiedzę biorąc udział w quizie o niedźwiedziach. Dzieci już się nie mogą doczekać następnego misiowego święta. 

  Galeria zdjęć

 • I GMINNE ŚWIĘTO JABŁUSZKA

            W piątek 17 listopada 2017 roku w PSP im. Jana Pawła II w Belsku Dużym odbył się finał I Gminnego Święta Jabłuszka zorganizowany przez gminę Belsk Duży i PSP w Belsku Duży. Uczestnikami były dzieci ze wszystkich przedszkoli w gminie oraz szkół podstawowych. Przybyłych finalistów wraz z opiekunami oraz członków komisji serdecznie powitała pani dyrektor szkoły Małgorzata Więckowska. W ramach święta przeprowadzono  konkursy w różnych kategoriach wiekowych. 5 i 6 latkowie sprawdzali swoje umiejętności wokalne wykonując piosenki, których głównym motywem było jabłko. Uczniowie klas I-III popisywali się zdolnościami plastycznymi. Wysłuchawszy opowiadania przedstawiali swoje wrażenia w postaci rysunków. Natomiast uczniowie klas IV- VII musieli obmyśleć grę planszową, wykonać makietę oraz zaproponować reguły gry z motywami jabłkowymi. W konkursie na największe jabłko mogli wziąć udział wszyscy uczniowie.

            Komisja miała bardzo trudne zadanie, gdyż poziom prac prezentowanych przez uczestników był wyrównany. Udało się jednak w każdej dziedzinie wskazać zwycięzców. Wręczono wyróżnienia zgłoszonym do konkursów dzieciom, natomiast wykonawcy najlepszych prac otrzymali nagrody główne. Wśród uczestników znaleźli się przedstawiciele naszej szkoły: Iga Kołacz, Franciszek Bąk, Wiktoria Dąbrowska, Grzegorz Matyjas, Julia Kostrzewa, Wiktoria Wojtysiak, Kacper Otulak, Weronika Zawadzka, Robert Wojtysiak, Franciszek Świstak. Gry planszowe wykonane przez naszych uczniów  wyróżniono dodatkowym komentarzem; klasy szóstej za pomysłowość, natomiast klasy siódmej za estetykę.

             Po rozdaniu nagród wszyscy mogli obejrzeć prace konkursowe oraz  degustować pyszne ciasta z dodatkiem jabłek popijając sokami z tychże owoców.

  Galeria zdjęć

 • KIERMASZ PRAC I SŁODKOŚCI

         W niedzielę 19.11.2017 r. w Sanktuarium Matki Bożej Lewiczyńskiej odbył się charytatywny kiermasz zorganizowany przez uczniów i nauczycieli PSP im. UNICEF w Lewiczynie. Uzyskane środki przeznaczono dla chorej koleżanki z PSP im. Jana Pawła II w Belsku Dużym. Podczas kiermaszu można było nabyć przygotowane przez dzieci ozdoby świąteczne, żelowe świece, malowane obrazki gipsowe czy też słodkie przysmaki.

  Galeria zdjęć

 • WARSZTATY DLA ZERÓWKI I KLASY I

      16.11.2017r.w czwartek dzieci 5 i 6-letnie z oddziału przedszkolnego wzięły udział w kreatywnych warsztatach, podczas których wykorzystując swoją wyobraźnię stworzyły kolorowe figurki z chrupek kukurdzianych. Dzieci zaangażowane w pracę wykonały chrupkowe kwiaty, zwierzęta oraz ludziki. Nie zabrakło uśmiechów i dobrej zabawy. Natomiast uczniowie klasy I podczas warsztatów uczyli się jak wykonać żelowe świece. 

  Galeria zdjęć

 • WYRÓŻNIENIE DLA WIKTORII DĄBROWSKIEJ

 • ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

            14 listopada we wtorek odbyła się uroczysta akademia z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie klas IV-VI pod kierunkiem p. Daniela Wawryniuka zaprezentowali program artystyczny. Nad oprawą muzyczną czuwała p. Krystyna Sochaczewska. Wszyscy odśpiewali hymn Polski, natomiast chórek uczniów piosenki i pieśni patriotyczne oraz na dzwonkach wybrzmiała piosenka "O mój rozmarynie". Dzieci z klas młodszych miały kotyliony i biało-czerwone chorągiewki.

  Galeria zdjęć

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa im. UNICEF
  Lewiczyn 94
  05-622 Belsk Duży
 • (048) 66-10-173

Galeria zdjęć