Piękna jest radość w Święta,
ciepłe są myśli o bliskich,
niech pokój, miłość i szczęśćie otoczy dzisiaj nas wszystkich.
Życzymy cudownych świąt Bożego Narodzenia spędzonych w gronie rodziny.
Piękna jest radość w Święta,
ciepłe są myśli o bliskich,
niech pokój, miłość i szczęśćie otoczy dzisiaj nas wszystkich.
Życzymy cudownych świąt Bożego Narodzenia spędzonych w gronie rodziny.
🎅WYCIECZKA MIKOŁAJKOWA🎅Z okazji🎅 mikołajek uczniowie klas 4-8 wybrali się do🎭 teatru Palladium na musical"Opowieść Wigilijna" na motywach powieści Ch.Dickensa.Kolejny punkt wycieczki to 🎳kręgielnia, która była świetną okazją do integracji uczniów.Na koniec naszej przygody zjedliśmy🍛ciepły posiłek.
Kolejny raz Szkolny Wolontariat przystępuje do świątecznej zbiórki 🎁,,Szlachetna Paczka''🎁
Wspólnie z Wami chcemy przygotować paczkę dla potrzebującej rodziny z terenu powiatu grójeckiego.
Razem sprawmy, by święta zwłaszcza w tych trudnych czasach, były dla wybranej rodziny powodem do wzruszeń i radości!
Kluczowymi potrzebami rodziny są:
1️⃣ łóżko 160x200 z materacem ortopedycznym,
2️⃣ artykuły spożywcze (np. mąka ,makaron, konserwy, itp.)
3️⃣ środki czystości (np. proszek do prania, płyn do płukania, szampon, itp.)
Ponadto rodzinie potrzebna jest:
👉 zmywarka szerokości 40 cm
👉 opał - 4 metry drewna
👉 ręczniki kąpielowe 70x140
👉 koce 160x240
Szczególne upominki:
🎁Dla Pani Martyny kubki ceramiczne.
🎁Dla Pana Tomasza zestaw do golenia
🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄
Zbiórka potrwa do 13 grudnia 2024r.
🎅🎅🎅🎅🎅🎅🎅🎅🎅🎅🎅🎅
,, W każdym z nas tkwi moc czynienia dobra,,
❤Liczymy na Was!❤
20 listopada przypada rocznica uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka z 1959 r. w trakcie XIV sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ oraz Konwencji o prawach dziecka z 1989 r. .
Deklaracja praw dziecka jest zbiorem postulatów dotyczących zapewnienia dzieciom właściwych warunków życia i rozwoju, w KONWENCJI O PRAWACH DZIECKA zostały spisane wszystkie prawa dziecka. Polska ratyfikowała Konwencję 7 czerwca 1991 r.
„Trzeba widzieć, słyszeć, rozumieć i chronić wszystkie dzieci i osoby młode. Każde dziecko jest piękne!” Monika Horna-Cieślak, Rzeczniczka Praw Dziecka
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF
15 listopada rozpoczęliśmy obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.
Hasło przewodnie tego dnia brzmiało: „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”.Patrol egzaminacyjny naszej szkoły wyruszył do Urzędu Gminy w Belsku Dużym.Podczas wizyty dzieci odpytywały pracowników gminy z tabliczki mnożenia. Wszystkim poszło znakomicie, zdający otrzymali certyfikaty oraz pamiątkowe zakładki.
12 listopada odbyła się uroczystość upamiętniająca 106 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Jest to wyjątkowy czas dla każdej Polki i każdego Polaka. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy zebrali się w sali gimnastycznej. Wszyscy z powagą i w skupieniu oglądali program artystyczny przygotowany przez dzieci z oddziałów przedszkolnych.
5 listopada w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny.
Przystąpiło do niego 19 uczniów z klas IV-VIII. Wyniki prezentują się następująco:
I miejsce i tytuł Mistrza Ortografii zdobyła Milena Legucka z klasy VII
II miejsce - Lena Janus, kl. V
III miejsce – Lena Górczyńska, kl. VII
IV miejsce – Mateusz Maciak, kl. IV
V miejsce – Aleksandra Jeziorska, kl. IV
Serdecznie gratulujemy!
Uczniowie będą reprezentować naszą szkołę podczas Gminnego Konkursu Ortograficznego, który odbędzie się 26 listopada.
Uczestnicy konkursu wykonują pracę plastyczną, której tematem jest „Święty Mikołaj świadek wiary i opiekun rodziny”. Rodzic wykonuje zdjęcie prezentujące pracę i wysyła wypełniając elektroniczny formularz w terminie do 17 listopada 2024 r..
Jury konkursu wyłoni w każdej kategorii zwycięskie prace. Laureaci są zobowiązani do przesłania oryginału pracy w terminie do 6 grudnia 2024 r. do sekretariatu konkursu: Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo, ul. Jezuicka 4/9, 20-113 Lublin.
,,OJCZYZNA: wyzwanie tej ziemi rzucone przodkom i nam, by stanowić o wspólnym dobru i mową własną jak sztandar wyśpiewać dzieje. Śpiew dziejów spełnią czyny zbudowane na opokach woli''
Karol Wojtyła
Dzień 11 listopada ustanowiony został uroczystym Świętem Niepodległości na mocy ustawy z dnia 23 kwietnia 1937 r. o Święcie Niepodległości. Święto to zostało zniesione po II wojnie światowej – w 1945 r., a następnie przywrócone ustawą z dnia 15 lutego 1989 r.
Gminne obchody Narodowego Święta Niepodłegłości - program.
W środę 30 października odbyły się otrzęsiny klasy IV. Różnorodne zadania wprowadzające do grona uczniów klas starszych przygotowali ósmoklasiści. Na pamiątkę tego wydarzenia czwartoklasiści otrzymali dyplomy z nowymi przydomkami. Wręczaniu dyplomów towarzyszyła bardzo żywa reakcja uczennic i uczniów, którzy ze śmiechem i zadowoleniem witali swje nowe imiona.
W sobotę 26 października w ramach zajęć Kółka Regionalnego odbyło się spotkanie w kościele w Lewiczynie. Oprócz naszych uczniów przybyły zuchy ze szkoły w Belsku Dużym. Absolwent lewiczyńskiej podstawówki a obecnie pracownik muzeum Kazimierza Pułaskiego w Warce w ciekwy sposób przybliżył nam dzieje światyni w Lewiczynie. Losy kościoła i parafii sciśle związane były z historią naszej Ojczyzny. Po przejściu do szkoły dzieci ozdabiały według własnego pomysłu obrazek Matki Bożej Lewiczyńskiej. To była bardzo interesująca lekcja historii.
W dniach 21 - 25 października nasza szkoła włączyła się w działania Europejskiego Tygodnia Kodowania. Uczniowie klas I - II bawili się w kodowanie na dywanie. Natomiast klasy III -VIII kodowały w Scratchu. Zadaniem uczniów była animacja swojego imienia. Pomysły dzieci i młodzieży okazały się bardzo ciekawe.
18 października uczniowie klas V-VII udali się na wycieczkę do miejsc związanych z naszym poetą Janem Kochanowskim. Odwiedziliśmy Muzeum Regionalne w Zwoleniu związane z osobą wieszcza. Następnie nawiedziliśmy miejsce pochówku mistrza Jana w pobliskim kościele. Kolejna miejscowość w naszej podróży to Czarnolas, gdzie Jan Kochanowski mieszkał ze swoją żoną i dziećmi. Z czasów poety zachowały się drzwi i fotel. Poszliśmy także do miejsca gdzie rosła lipa, pod którą tworzył pan Jan. Ostatnim przystankiem była Sycyna. To tu urodził się Jan Kochanowski. Zobaczyliśmy obelisk wystawiony w 1621 jako votum za szczęśliwy powrót bratanka poety z wojny.
Piątek 11 października uczniowie klasy I przeżywali bardzo uroczyście. Tego dnia stali się pełnoprawnymi członkami naszej społeczności szkolnej. Ślubowali uroczyście być dobrymi uczniami. Zanim jednak to uczynili pokazali czego się nauczyli w szkole. Śpiewali piosenki, tańczyli poloneza, mówili wiersze. Przykład dała im klasa II. Publicznością występów byli nie tylko nauczyciele, rodzice, starsze koleżanki i koledzy ale także zaproszeni goście z gminy z wójtem Władysławem Piątkowskim. W związku ze świętem DEN klasa III przygotowała kilka scenek z życia szkoły. Samorząd Uczniowski złożył życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły. Życzenia przekazali także przedstawiciele władz gminnych, rodzice. Pani dyrektor Justyna Błońska wręczyła nagrody nauczycielom i pracownikom szkoły.
W czterdziestą szóstą rocznicę wyboru polskiego kardynała Karola Wojtyły na papieża odbył się Szkolny Konkurs Wiedzowy i Plastyczny o Św. Janie Pawle II. W konkursie plastycznym wzięło udział 13 uczniów z kl.1-3. Nagrody autorom najlepszych prac zostały wręczone 16 października (środa).
I miejsce zdobyła Karolina Gryshchuk kl.3,
II miejsce Jan Żukowski kl.3,
III miejsce Lena Tkaczyk kl.3 i Aleksandra Błońska kl.1
Wyróżnienie otrzymała Ewa Tchórz z kl. 2.
Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody.
Gratulujemy !!!
W konkursie wiedzowym dla klas IV - VIII wzięło 9 uczniów z klas IV - VIII.
I miejsce zajęła Milena Legucka kl. VII,
II miejsce Zofia Krupa kl. VII,
III miejsce: Juliusz Jeziorski kl. VI i Adam Walkiewicz kl. VIII.
Laureaci 9 października (środa) otrzymali dyplomy i nagrody.
Gratulujemy.
Zachęcamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie o św. Janie Pawle II.
Zadaniem konkursowym dla dzieci z klas I-III jest wykonanie pracy plastycznej. Technika pracy dowolna, rozmiar A4. Prace należy złożyć do wychowawców do dnia 11.10.2024 r (piątek). Rozstrzygnięcie i wręczenie nagród odbędzie się 16.10.2024 r. (środa).
Dla uczniów klas IV-VIII jest konkurs wiedzowy. Test ze znajomości życia św. Jana Pawła II odbędzie się 8.10.2024 r. (wtorek). Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród będzie miało miejsce 9.10.2024 r (środa).
Po raz kolejny w Lewiczynie odbyły się Dożynki Powiatowe. Po Mszy Świętej, której przewodniczył kard. Kazimierz Nycz odbyła się część oficjalna. Rozpoczęła się od przemarszu korowodu wieńców dożynkowych. Wszystkich zaproszonych gości i licznie przybyłych mieszkańców powiatu grójeckiego powitał Starosta Grójecki - Krzysztof Ambroziak. Głos zabrał także Marszałek Województwa mazowieckiego - Adam Struzik oraz Pierwszy Sekretarz i Konsul ambasady Albanii w Polsce - Shkelzen Macukulli. Nasza szkoła przygotowała kawiarenkę (rodzice) oraz orzeźwiającą lemoniadę (uczniowie). Jedno i drugie stanowisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Chętni mogli obejrzeć zbiory Izby Tradycji Regionalnej w Lewiczynie, którą opiekuje się nasza placówka. Odwiedziła ją również delegacja Ambasady Albanii. Wszyscy z zainteresowaniem oglądali zgromadzone eksponaty i gratulowali działań zmierzających do ocalenia pamiątek z naszej przeszłości.
Jak co roku zapraszamy wszystkie przedszkolaki ze "Słonecznej Akademii Przedszkolaka" oraz uczniów klas I-VIII do zbiórki makulatury. Makulaturę do szkoły można przynosić od poniedziałku 23 września do czwartku 26 września 2024 r. Na sali gimnastycznej wyznaczone zostaną miejsca, gdzie poszczególne klasy będą składały makulaturę. W czwartek 26.09.2024 r. zostanie ona poważona i odwieziona do punktu skupu.
W tych dniach można również przynosić do szkoły odzież, która się już znudziła i jest w dobrym stanie. Pieniądze ze sprzedaży odzieży zostaną przekazane uczennicy potrzebującej wsparcia na rehabilitację.
Zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym przez KRUS. Odbędzie się VI edycja Losowania hulajnóg dla dzieci, które wykonają kurs e-learningowy pt. „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”.
Uczestnikami mogą być jedynie dzieci urodzone w latach 2010-2018, których przynajmniej jeden rodzic/opiekun prawny jest ubezpieczony w KRUS. Uczestnik Losowania musi posiadać zgodę rodzica lub opiekuna prawnego na udział w Losowaniu. Zgłoszenie do udziału w Losowaniu polega na przesłaniu (pocztą elektroniczną na adres e-mail: hulajnoga@krus.gov.pl) certyfikatu ukończenia kursu i formularza zgłoszeniowego.
Formularz_zgloszenia_do_udzialu_w_VI_edycji_Losowania_hulajnog_dla_dzieci.pdf
Zachęcamy uczniów do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Odpoczywaj na wsi” organizowanym przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Zadaniem konkursowym jest wykonanie indywidualnej pracy plastycznej na papierze w formacie A 3 w dowolnej technice (np. rysunek, malarstwo, grafika) na temat wypoczynku na polskiej wsi, w szczególności z uwzględnieniem walorów naturalnych, dziedzictwa kulturowego i kulinarnego oraz różnorodności przyrodniczej obszarów wiejskich.W konkursie nie będą uwzględniane prace: na szkle, kompozycje przestrzenne, rzeźby i inne temu podobne. Praca plastyczna powinna być trwale opisana na odwrocie imieniem i nazwiskiem uczestnika konkursu oraz mieć przyklejony formularz zgłoszeniowy. Do konkursu uczestnik może zgłosić jedną pracę plastyczną.
Termin oddania prac konkursowej - do 30 września 2024 r.
Powered by aSc EduPage