WYCIECZKA DO WARSZAWY
30.03.202519 marca uczniowie klas IV-VIII wyruszyli na wycieczkę do Warszawy. Pierwszy element wyjazdu to teatr Palladium i musical "Książę czy żebrak". Przedstawienie przygotowane zostało z rozmachem. Widzowie z zainteresowaniem i skupieniem śledzili co działo się na scenie. Następnie spacerem przeszliśmy pod grób Nieznanego Żołnierza. Mieliśmy możliwość uczestniczyć w zmianie warty. Podeszliśmy pod kolumnę Zygmunta na Starym Mieście. Wreszcie nadszedł dla wielu wymarzony moment, udaliśmy się na PGE Narodowy. Przewodnik poprowadził nas do różnych zakątków stadionu. Widzieliśmy zwijanie dachu oraz przygotowania boiska do meczu z Litwą. Kolejny wyjazd okazał się bardzo udany.
Szkolny Konkurs Recytatorski
04.03.20254 marca odbył się Konkurs Recytatorski, w którym wzięli udział uczniowie w trzech kategoriach wiekowych: przedszkole, klasy 1-4 oraz klasy 5-8.
Dzieci z ogromnym zaangażowaniem prezentowały przygotowane wiersze, zachwycając publiczność piękną interpretacją i emocjonalnym przekazem. Komisja miała bardzo trudne zadanie, ponieważ każdy występ był wyjątkowy!
Wyłonieni laureaci to:
grupa 6 latków:
Hanna Badowska
Klara Papis
Stanisław Kidacki
klasy 1-4
Agata Hermanowicz - klasa 3
Aleksandra Błońska - klasa 1
Oleksandra Fundyha - klasa 2
klasy 5-8
Anna Błońska - klasa 5
Anastazja Oryniak - klasa 5
Aleksander Piotrowski - klasa 5
Wiktoria Dąbrowska - klasa 8.
Wyróżnienie zdobyła Karolina Gryshchuk z klasy 3.
Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody książkowe oraz słodkie upominki.
Gratulujemy wszystkim recytatorom odwagi i talentu!
W kolejnym, gminnym etapie konkursu recytatorskiego reprezentować naszą szkołę będą:
Hanna Badowska, Klara Papis, Agata Hermanowicz, Aleksandra Błońska, Oleksandra Fundyha, Anna Błońska i Anastazja Oryniak .
Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i nie możemy się doczekać kolejnego etapu konkursu, który odbędzie się już w najbliższy piątek!
Etap Gminny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej
04.03.20254 marca 2025r. odbyły się Eliminacje Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej , w której wzięli udział uczniowie z naszej szkoły:Hanna Piskórz i Jan Piskórz z kl. 2 , Klaudia Szewczyk i Dominika Kot z kl. 8.
Do powiatowych eliminacji przeszła Klaudia Szewczyk.
Dzieci zostały nagrodzone dyplomami, słodyczami i nagrodami.
Serdecznie gratulujemy wiedzy oraz trzymamy kciuki za dalsze eliminacje.
VI Ogólnopolski Konkurs dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym
23.02.2025Zapraszamy uczniów do udziału w szóstej edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym pod hasłem „Wioski bez troski”. Zadanie konkursowe polega na ułożeniu rymowanki (min. 4 wersy, max. 30), odnoszącej się do zasad bezpiecznej pracy oraz zaleceń prewencyjnych i profilaktycznych, stanowiących merytoryczną treść kampanii prewencyjnej „Dobrostan Rolnika”, która dotyczy zdrowia człowieka.
Termin zgłoszenia pracy konkursowej (rymowanki) do 19 marca 2025 r.
Regulamin_Konkursu_na_Rymowanke_.pdf
KONKURS PLASTYCZNY pod hasłem „Wioski bez troski”
23.02.2025Zachęcamy uczniów do udziału w XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci pod hasłem „Wioski bez troski”. Organizatorem konkursu jest Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.
Zadaniem konkursowym jest wykonanie dwuwymiarowej pracy plastycznej w formacie A-3, w dowolnej technice, obrazującej zasady bezpiecznej pracy w gospodarstwie oraz zalecenia dotyczące dbania o zdrowie psychiczne i fizyczne człowieka, zawarte w treści kampanii prewencyjnej „Dobrostan Rolnika”. Praca konkursowa powinna być wykonana z materiałów trwałych gwarantujących odporność na zniszczenie w czasie transportu i przechowania. Pracy nie należy oprawiać.
Termin wykonania pracy do konkursu upływa 24 marca 2025 r.
NABÓR DO PRZEDSZKOLA
18.02.2025Trwa nabór do oddziałów przedszkolnych i pierwszej klasy szkoły podstawowej na rok szkolny 2025/2026.
Wnioski do pobrania w sekretariacie szkoły, u wychowawcy grupy przedszkolnej "Myszki" oraz ze strony internetowej szkoły. Wnioski przyjmowane będą do 31 marca 2025 r.
Zapraszamy!
Wniosek do pobrania:
JUŻ W NASTROJU ŚWIĄTECZNYM
23.12.2024Piękna jest radość w Święta,
ciepłe są myśli o bliskich,
niech pokój, miłość i szczęśćie otoczy dzisiaj nas wszystkich.
Życzymy cudownych świąt Bożego Narodzenia spędzonych w gronie rodziny.
WYCIECZKA MIKOŁAJKOWA KLAS IV-VIII
15.12.2024🎅WYCIECZKA MIKOŁAJKOWA🎅Z okazji🎅 mikołajek uczniowie klas 4-8 wybrali się do🎭 teatru Palladium na musical"Opowieść Wigilijna" na motywach powieści Ch.Dickensa.Kolejny punkt wycieczki to 🎳kręgielnia, która była świetną okazją do integracji uczniów.Na koniec naszej przygody zjedliśmy🍛ciepły posiłek.
SZLACHETNA PACZKA 2024
22.11.2024Kolejny raz Szkolny Wolontariat przystępuje do świątecznej zbiórki 🎁,,Szlachetna Paczka''🎁
Wspólnie z Wami chcemy przygotować paczkę dla potrzebującej rodziny z terenu powiatu grójeckiego.
Razem sprawmy, by święta zwłaszcza w tych trudnych czasach, były dla wybranej rodziny powodem do wzruszeń i radości!
Kluczowymi potrzebami rodziny są:
1️⃣ łóżko 160x200 z materacem ortopedycznym,
2️⃣ artykuły spożywcze (np. mąka ,makaron, konserwy, itp.)
3️⃣ środki czystości (np. proszek do prania, płyn do płukania, szampon, itp.)
Ponadto rodzinie potrzebna jest:
👉 zmywarka szerokości 40 cm
👉 opał - 4 metry drewna
👉 ręczniki kąpielowe 70x140
👉 koce 160x240
Szczególne upominki:
🎁Dla Pani Martyny kubki ceramiczne.
🎁Dla Pana Tomasza zestaw do golenia
🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄
Zbiórka potrwa do 13 grudnia 2024r.
🎅🎅🎅🎅🎅🎅🎅🎅🎅🎅🎅🎅
,, W każdym z nas tkwi moc czynienia dobra,,
❤Liczymy na Was!❤
NAJWAŻNIEJSZE JEST DZIECKO
17.11.202420 listopada przypada rocznica uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka z 1959 r. w trakcie XIV sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ oraz Konwencji o prawach dziecka z 1989 r. .
Deklaracja praw dziecka jest zbiorem postulatów dotyczących zapewnienia dzieciom właściwych warunków życia i rozwoju, w KONWENCJI O PRAWACH DZIECKA zostały spisane wszystkie prawa dziecka. Polska ratyfikowała Konwencję 7 czerwca 1991 r.
„Trzeba widzieć, słyszeć, rozumieć i chronić wszystkie dzieci i osoby młode. Każde dziecko jest piękne!” Monika Horna-Cieślak, Rzeczniczka Praw Dziecka
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF
ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
17.11.202415 listopada rozpoczęliśmy obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.
Hasło przewodnie tego dnia brzmiało: „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”.Patrol egzaminacyjny naszej szkoły wyruszył do Urzędu Gminy w Belsku Dużym.Podczas wizyty dzieci odpytywały pracowników gminy z tabliczki mnożenia. Wszystkim poszło znakomicie, zdający otrzymali certyfikaty oraz pamiątkowe zakładki.
APEL PATRIOTYCZNY
17.11.202412 listopada odbyła się uroczystość upamiętniająca 106 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Jest to wyjątkowy czas dla każdej Polki i każdego Polaka. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy zebrali się w sali gimnastycznej. Wszyscy z powagą i w skupieniu oglądali program artystyczny przygotowany przez dzieci z oddziałów przedszkolnych.
WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO
17.11.20245 listopada w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny.
Przystąpiło do niego 19 uczniów z klas IV-VIII. Wyniki prezentują się następująco:
I miejsce i tytuł Mistrza Ortografii zdobyła Milena Legucka z klasy VII
II miejsce - Lena Janus, kl. V
III miejsce – Lena Górczyńska, kl. VII
IV miejsce – Mateusz Maciak, kl. IV
V miejsce – Aleksandra Jeziorska, kl. IV
Serdecznie gratulujemy!
Uczniowie będą reprezentować naszą szkołę podczas Gminnego Konkursu Ortograficznego, który odbędzie się 26 listopada.
KONKURS PLASTYCZNY DLA DZIECI „Święty Mikołaj świadek wiary i opiekun rodziny”.
10.11.2024Uczestnicy konkursu wykonują pracę plastyczną, której tematem jest „Święty Mikołaj świadek wiary i opiekun rodziny”. Rodzic wykonuje zdjęcie prezentujące pracę i wysyła wypełniając elektroniczny formularz w terminie do 17 listopada 2024 r..
Jury konkursu wyłoni w każdej kategorii zwycięskie prace. Laureaci są zobowiązani do przesłania oryginału pracy w terminie do 6 grudnia 2024 r. do sekretariatu konkursu: Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo, ul. Jezuicka 4/9, 20-113 Lublin.
NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
10.11.2024,,OJCZYZNA: wyzwanie tej ziemi rzucone przodkom i nam, by stanowić o wspólnym dobru i mową własną jak sztandar wyśpiewać dzieje. Śpiew dziejów spełnią czyny zbudowane na opokach woli''
Karol Wojtyła
Dzień 11 listopada ustanowiony został uroczystym Świętem Niepodległości na mocy ustawy z dnia 23 kwietnia 1937 r. o Święcie Niepodległości. Święto to zostało zniesione po II wojnie światowej – w 1945 r., a następnie przywrócone ustawą z dnia 15 lutego 1989 r.
Gminne obchody Narodowego Święta Niepodłegłości - program.
OTRZĘSINY KLASY IV
03.11.2024W środę 30 października odbyły się otrzęsiny klasy IV. Różnorodne zadania wprowadzające do grona uczniów klas starszych przygotowali ósmoklasiści. Na pamiątkę tego wydarzenia czwartoklasiści otrzymali dyplomy z nowymi przydomkami. Wręczaniu dyplomów towarzyszyła bardzo żywa reakcja uczennic i uczniów, którzy ze śmiechem i zadowoleniem witali swje nowe imiona.
POZNAWANIE HISTORII LEWICZYNA
27.10.2024W sobotę 26 października w ramach zajęć Kółka Regionalnego odbyło się spotkanie w kościele w Lewiczynie. Oprócz naszych uczniów przybyły zuchy ze szkoły w Belsku Dużym. Absolwent lewiczyńskiej podstawówki a obecnie pracownik muzeum Kazimierza Pułaskiego w Warce w ciekwy sposób przybliżył nam dzieje światyni w Lewiczynie. Losy kościoła i parafii sciśle związane były z historią naszej Ojczyzny. Po przejściu do szkoły dzieci ozdabiały według własnego pomysłu obrazek Matki Bożej Lewiczyńskiej. To była bardzo interesująca lekcja historii.
EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA
27.10.2024W dniach 21 - 25 października nasza szkoła włączyła się w działania Europejskiego Tygodnia Kodowania. Uczniowie klas I - II bawili się w kodowanie na dywanie. Natomiast klasy III -VIII kodowały w Scratchu. Zadaniem uczniów była animacja swojego imienia. Pomysły dzieci i młodzieży okazały się bardzo ciekawe.
Archiwum Aktualności