14 listopada we wtorek odbyła się uroczysta akademia z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie klas IV-VI pod kierunkiem p. Daniela Wawryniuka zaprezentowali program artystyczny. Nad oprawą muzyczną czuwała p. Krystyna Sochaczewska. Wszyscy odśpiewali hymn Polski, natomiast chórek uczniów piosenki i pieśni patriotyczne oraz na dzwonkach wybrzmiała piosenka "O mój rozmarynie". Dzieci z klas młodszych miały kotyliony i biało-czerwone chorągiewki.
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
22.11.2017
OTRZĘSINY 2017
22.11.201726 października 2017 r. w czwartek w naszej szkole odbyły się otrzęsiny klasy IV. Klasa VI przygotowała różne zadania, w których mieli sprawdzić się czwartoklasiści min.: odgadywali z zamkniętymi oczami jakie to warzywo lub owoc. Próbowali ,,piekących" kanapek i napoi, musieli również wykazać się sprawnością fizyczną oraz znajomością utworów muzycznych. Wszystkim udało się przebrnąć przez te konkurencje. Na koniec części artystycznej bohaterowie dostali żartobliwe przydomki i dyplomy. Również do grona uczniów klas starszych włączony został uczeń klasy VII, który od września uczęszcza do naszej szkoły. Uczniowie z ulgą bawili się dalej przy muzyce pod opieką nauczycieli. Gratulujemy odwagi i witamy.
POKAZ CHEMICZNY
06.11.2017W dn. 18.10.17 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty naukowo-rozwijające. Zarówno najmłodsi jak i najstarsi uczniowie mieli możliwość pogłębienia swojej wiedzy z zakresu chemii i fizyki. Podczas tej intelektualnej przygody dzieci poznały tajniki nauki, a najodważniejsi ochoczo zgłaszali się do wspólnego eksperymentowania. Nie zabrakło doświadczeń, płomieni i wybuchów. Już nie możemy doczekać się na następne spotkanie z nauką!
ŚLUBOWANIE KL.I I AKADEMIA Z OKAZJI DEN
22.02.2018Dzień 13.IX.2017 r. w PSP im. UNICEF w Lewiczynie okazał się dniem wyjątkowym zarówno dla pracowników oświaty, uczniów, jak i rodziców naszej placówki. Tradycyjnie, jak co roku podczas obchodów Dnia Edukacji Narodowej miało miejsce uroczyste ślubowanie uczniów klasy pierwszej.
Pierwszoklasiści pod kierunkiem wychowawczyni - Pauliny Kucharskiej rozpoczęli oficjalną część artystyczną akademii, wchodząc na salę krokiem poloneza. Następnie, po wprowadzeniu sztandaru i wspólnym odśpiewaniu pieśni szkoły, Pani Dyrektor Mirosława Bojaczuk serdecznie przywitała wszystkich zebranych, którzy z niecierpliwością oczekiwali na dalszą część programu. Na tę uroczystość przybyli zaproszeni goście: wójt gminy Belsk Duży Władysław Piątkowski, sekretarz – Renata Ostatek, dyrektor Gminnego Zespołu Placówek Oświatowych pani Maria Walewska – Żółcik, przewodniczący rady gminy – Bogusław Sikorski, przewodnicząca komisji oświaty - Ewa Łubińska, radny – Grzegorz Janota oraz ks. Proboszcz – Andrzej Juńczyk.
Dzieci z klasy pierwszej wraz ze starszymi kolegami z klasy drugiej (wychowawczyni p. Krystyna Sochaczewska) zaprezentowali swoje umiejętności wokalne oraz recytatorskie udowadniając, że są gotowi do przyjęcia w poczet społeczności szkolnej na kolejne 8 lat. Uczniowie odtworzyli - słowem, gestem i piosenką - klimat szkolnego życia. Nie zabrakło wierszy o tematyce patriotycznej, a także wzruszających życzeń i piosenek dla nauczycieli z okazji ich święta.
W kolejnej części uroczystości Pani Dyrektor dokonała pasowania na ucznia. Ślubując, przejęte dzieci obiecały, że będą pilnymi uczniami, będą dbać o dobre imię szkoły, a także wzorowo zachowywać się. Będą mieć swoje prawa, ale nie zapomną także o swoich obowiązkach. Po ceremonii ślubowania uczniowie klas starszych IV-VII wręczyli swoim młodszym kolegom i koleżankom symbole szkoły, po czym dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami, a także podarowano im pamiątkowe dyplomy oraz dekoracyjne rożki pełne smakołyków.
Następnie głos zabrała Pani Dyrektor. Złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowała za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń oraz wręczyła Nagrody Dyrektora.
Jednakże to nie był koniec atrakcji, ponieważ pani Iwona Perzyna wraz z uczniami klasy trzeciej przygotowała humorystyczną inscenizację, zadedykowaną pracownikom oświaty, która wywołała salwy śmiechu. Uroczystość uświetnił również bukiet ciepłych słów i życzeń przekazanych przez wójta oraz rodziców. Atmosfera radości, życzliwości i dobrej zabawy towarzyszyła wszystkim do ostatniej minuty akademii. Po oficjalnej części tej wspaniałej ceremonii dzieci wraz z rodzicami i pozostałymi gośćmi udali się na słodki poczęstunek.
- 08.10.2017
ZBIÓRKA SUROWCÓW WTÓRNYCH
23.10.2017W dwóch pierwszych tygodniach września nasza szkoła przygotowywała się do akcji Sprzątanie Świata. Polegało to na gromadzeniu surowców wtórnych takich jak: makulatura, butelki plastikowe, puszki aluminiowe, baterie i korki od butelek. W dniach od 11 do 15 września uczniowie z pomocą swoich rodziców przynosili do szkoły zbierane przez cały rok surowce a pakowane w domach od 4 września. Natomiast w piątek 15 września odbył się „dzień prawdy” ponieważ dostarczone materiały zostały zważone. Akcji towarzyszył konkurs mający na celu wskazanie, które klasy na poszczególnych etapach edukacyjnych zebrały najwięcej makulatury. Zgromadzone surowce wtórne, po zważeniu zostały odebrane przez firmę zajmującą się ich skupowaniem. Tydzień później nastąpiło oficjalne podanie wyników akcji i rozstrzygnięcie konkursu. Uczniowie wszystkich klas nagrodzeni zostali oklaskami za przyniesione materiały i słodyczami. Dzięki zebraniu ponad 2,5 ton makulatury ocaliliśmy ok. 40 drzew, które musiałyby zostać wycięte na papier. Ogólne wyniki akcji: makulatura – 2 534,21 kg, butelki plastikowe -87,6 kg, puszki aluminiowe – 1,7 kg.
W tabelce przedstawiono wyniki zbiórki makulatury poszczególnych klas w przeliczeniu na ucznia.
etap edukacyjny/klasa
miejsce
kg/ucznia
Przedszkole
Przedszkole 5-6 latki
I miejsce
20,1
Przedszkole 3-5 latki
II miejsce
2,6
Klasy I-III
Klasa II
I miejsce
101,02
Klasa III
II miejsce
41,6
Klasa I
III miejsce
6,5
Klasy IV-VII
Klasa VI
I miejsce
53,7
Klasa VII
II miejsce
48,2
Klasa V
III miejsce
40,1
Klasa IV
IV miejsce
24,02
ODPUST PARAFIALNY
08.10.201708. września w piątek uczestniczyliśmy we Mszy Świętej odpustowej. Po czterech godz. lekcyjnych uczniowie w strojach galowych, ze sztandarem szkoły udali się do kościoła. Przed kościołem zgromadzili się w miejscu pamięci, gdzie złożyli kwiaty i zapalili znicze, by oddać hołd bohaterom II wojny światowej.
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018
23.10.2017W poniedziałek 04.09.2017 r. rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą w kościele parafialnym o godzinie 8 00. Po Mszy wszyscy zebrali się w sali gimnastycznej szkoły. Zebranych serdecznie powitała pani dyrektor M. Bojaczuk. Przekazała informacje o pracy szkoły w tym pierwszym roku reformy. Po czym nastąpił bardzo miły moment. Pani dyrektor otrzymała z rąk wójta gminy W. Piątkowskiego nagrodę z okazji 30-lecia pracy jako nauczyciel. Wójt życzył nauczycielom, uczniom i rodzicom sukcesów w całorocznej pracy. Pani dyrektor wręczyła nagrodę z okazji 35-lecia pracy nauczycielskiej Z. Kiełbowskiej. Poinformowała o spotkaniach uczniów z wychowawcami w klasach i uroczyście ogłosiła, iż rok szkolny 2017/2018 rozpoczął się. Po spotkaniach w klasach uczniowie wrócili do domów, by przygotować się do zajęć szkolnych we wtorek.
SŁONECZNA AKADEMIA PRZEDSZKOLAKA
02.09.2017UWAGA !!!
PRZEDSZKOLE 04.09.2017 R. (PONIEDZIAŁEK) CZYNNE OD 7 00 DO 16 00
POCZĄTEK ROKU SZKOLNEGO 2017/2018
28.08.2017UWAGA !!!
ROK SZKOLNY 2017/2018 ROZPOCZYNAMY W PONIEDZIAŁEK 04.09.2017 R.
GODZ. 8 00 - MSZA ŚWIĘTA W KOŚCIELE
OK. GODZ. 9 00 ROZPOCZĘCIE W SALI GIMNASTYCZNEJ
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017
20.06.201723 czerwca 2017 r.
godz.8 00 - Msza święta
godz.9 00 - spotkanie w sali gimnastycznej
ZIELONA SZKOŁA
13.07.2017Zielona szkoła w Bieszczadach
Dnia 9 czerwca bieżącego roku pojechaliśmy na zieloną szkołę. Opiekunami była pani Mirosława Bojaczuk, pani Zofia Kiełbowska i pani Krystyna Sochaczewska. Wyjazd spod szkoły odbył się sprawnie o godz.06:30. Powrót zaplanowany został na 12 czerwca około godz. 1900 .
Gdy wyruszyliśmy musieliśmy jechać około 3 godziny aby dotrzeć do Łańcuta, gdzie zwiedzaliśmy z przewodnikiem pałac. Najpierw pani przewodnik opowiadała nam o historii i właścicielach pałacu. Następnie udaliśmy się do środka pałacu, ale przedtem musieliśmy włożyć specjalne kapcie aby nie zarysować podłogi. Kiedy każdy miał już kapcie na butach wyruszyliśmy zwiedzać. Na początku szliśmy przez korytarze, gdzie wisiały piękne obrazy i różne meble. Następnie ruszyliśmy do pomieszczeń w których mieszkali właściciele pałacu.
Przeszliśmy między innymi przez sypialnie i toaletę. Potem poszliśmy do wielkiej sali gdzie odbywały się kiedyś sztuki teatralne. Po wyjściu z budynku udaliśmy się do storczykarni, gdzie mogliśmy obejrzeć różne rośliny i zwierzęta takie jak żółwie, papugi czy ryby. Następnie poszliśmy do dawnych stajni gdzie, są przechowywane stare pojazdy konne, a na ścianach wisiały trofea myśliwskie a między innymi jelenie, dziki, antylopy, a nawet hipopotamy. Następnie mogliśmy obejrzeć prawdziwe konie. Przed powrotem do autobusu był czas na zakupienie pamiątek.
Następną atrakcją miało być zwiedzanie muzeum przemysłu naftowego w Bóbrce, a jest ono otwarte do godziny 1700 . Niestety spóźniliśmy się i nie mogliśmy zwiedzić muzeum. W zamian przeszliśmy się po zaporze w Myczkowcach. Tama na jeziorze Solińskim jest mała, ale rozciąga się z niej piękny widok na zalew. W Myczkowcach zwiedziliśmy jeszcze ogród biblijny i mini zoo. W ogrodzie biblijnym były różne rośliny nawiązujące do różnych części Biblii, a między innymi jezioro zastępujące Morze Czerwone i kąkol z przypowieści o siewcy. W zoo mogliśmy ujrzeć lamy, kozy i jelenie.
Po przystanku ruszyliśmy do pensjonatu w Polańczyku. Podróż nie trwała długo, a gdy dojechaliśmy pokoje zostały rozdzielone i udaliśmy się na obiadokolację. Po kolacji nastąpiła mała zmiana pokoi, ponieważ mamy chciały mieć pokój ze swoim dzieckiem, ale zaistniała sytuacja została rozwiązana i wszyscy byli zadowoleni, po czym udali się na zasłużony odpoczynek.
Następnego dnia po śniadaniu o godzinie 0715 pojechaliśmy autokarem do zapory na jeziorze Solińskim. Kiedy dojechaliśmy na miejsce, poszliśmy do sali obejrzeć film na temat powstawania prądu w elektrowni wodnej. Po obejrzeniu programu udaliśmy się założyć specjalne czepki i kaski dla bezpieczeństwa, po czym poszliśmy z przewodnikiem do środka zapory. Najpierw jednak dowiedzieliśmy się o tym, że helikoptery stojące przed zaporą są tylko dla ozdoby. W środku panowała temperatura około 8 stopni, więc było bardzo zimno.
Mieliśmy okazję nauczyć się różnych nazw takich jak galerie czyli korytarze. Dowiedzieliśmy się też o ekologicznym wykorzystywaniu wody. Mieliśmy szansę poznać kilka faktów na temat zapory Np. ma długość 664 m i jej wysokość osiąga 81m.
Po zwiedzeniu tamy pojechaliśmy autobusem, aby przejść się po niej i obejrzeć piękne widoki na jezioro Solińskie. Na małym odcinku deptaka był remont i musieliśmy iść wyznaczonym chodnikiem. Po spacerze po zaporze była okazja na kupienie sobie pamiątek. Kiedy wszyscy obkupili się, ruszyliśmy w drogę powrotną do autokaru.
Autokarem pojechaliśmy daleko w góry. Przewodnik opowiadał nam o różnych historiach danych wsi i miasteczek. Po ponad godzinnej jeździe wstąpiliśmy do małej greckokatolickiej cerkiewki. Otworzył ją dla nas i opowiedział o niej pan leśnik z pobliskiego nadleśnictwa. Pobyt w cerkwi trwał mniej niż godzinę, bo leśnik nie był przewodnikiem i opowiadał jak umiał.
Następną atrakcją zaplanowaną było spotkanie żubrów. Pojechaliśmy więc do rezerwatu by je obejrzeć. Niestety żubry były najedzone, i siedziały w szopie, gdzie mieszkają. Patrzyliśmy na nie tylko z daleka. Obok dróżki, którą szło się na platformę do żubrów były kable podłączone do prądu, aby ludzie nie wychodzili na poza wyznaczony teren.
Po obejrzeniu zwierząt nadszedł czas na powrót. Pogoda czasami nam nie sprzyjała, więc stanęliśmy na zajeździe, aby coś przekąsić. Niektórzy kupowali sobie pamiątki i zabawki. Po pewnym czasie musieliśmy wracać do autobusu. Podczas podróży pogoda była ładna, choć nad nami wisiały ciemniejsze chmury. W jednym momencie przewodnik opowiedział nam legendę o tym, skąd się wzięła kapliczka przy drodze, tuż nad przepaścią. Niestety brakowało nam czasu na pomodlenie się i obejrzenie jej, bo mieliśmy zaplanowaną jeszcze jedną atrakcję na dziś.
Tą atrakcją był rejs statkiem ,,Tramp”. Trochę się spóźniliśmy, ale statek jeszcze nie dobił do brzegu. Kiedy statek przypłynął wsiedliśmy do środka i rozpoczęliśmy rejs po jeziorze Solińskim. Na początku pogoda nam sprzyjała, lecz po krótkim czasie zaczął padać deszcz. Kapitan statku zasłonił okna żaluzją i deszcz nie chlapał na nas. Nagle rozpętała się burza nad lądem. My płynęliśmy podczas tej niepogody przez dłuższy czas. Gdy dopłynęliśmy do brzegu czekaliśmy przez pewien czas, aby przestało padać. Ale deszczowa pogoda nie ustępowała i musieliśmy biec przez ulewę. Najgorsze były schody na pagórek, na których zrobiła się mała rzeczka płynąca do zalewu. Wszyscy byli cali mokrzy. Kiedy dotarliśmy na górę trzeba było jeszcze czekać chwilę na autokar. Jak przyjechał wszyscy od razu wbiegli do niego i zajęli miejsca.
Po powrocie z tej mokrej przygody poszliśmy do swoich pokoi i zmieniliśmy ubrania na suche. Obiadokolacja już na nas czekała. Po posiłku udaliśmy się do kwater. Głównie chłopcy cieszyli się i oglądali mecz Polska-Rumunia. Niestety cisza nocna nie pozwalała na głośne kibicowanie. Po emocjonalnym meczu wszyscy udali się na spoczynek.
Następnego dnia śniadanie było trochę później z powodu niedzieli. O 800 wszyscy zebrali się na posiłek. Później pojechaliśmy do Sanoka, by zwiedzić największy w Polsce Skansen. Po obiedzie mogliśmy zagrać w piłkę nożną, siatkówkę lub porzucać ringo. Później poszliśmy do kościoła. Msza rozpoczęła się o 1600 . Po Mszy poszliśmy na spacer, ponieważ mieliśmy czas wolny. Udaliśmy się do portu gdzie było duże molo i statki różnego rodzaju. Mogliśmy ujrzeć rowery wodne, jachty itp.. Wracaliśmy inną drogą niż poprzednio. Ta droga okazała się skrótem. Wszyscy zmęczeni udali się zaraz na kolację. Po zjedzeniu wszyscy udali się na odpoczynek do pokoi.
Ostatniego dnia musieliśmy wstać wcześniej, aby się dopakować i zdążyć na śniadanie o 700 . Dostaliśmy suchy prowiant na drogę i wyruszyliśmy. Jechaliśmy dość długo nim dojechaliśmy do Leżajska. Pogoda nam dopisywała. W Leżajsku zwiedziliśmy klasztor. Oprowadzał nas jeden z zakonników. Poznaliśmy historię powstania klasztoru i inne legendy.
Opowiadał nam o organach, w których najmniejsze piszczałki są wielkości zapałki, a największe mają wysokość 11 metrów! Widzieliśmy tam piękne rzeźby i ołtarz zdobiony techniką metalu w drewnie. Po zwiedzeniu klasztoru mieliśmy obiad w domu pielgrzyma. Po pysznym posiłku ruszyliśmy dalej w drogę powrotną. Zatrzymaliśmy się jeszcze w Sandomierzu mieście „ojca Mateusza”. Weszliśmy na platformę widokową Bramy Opatowskiej oraz poszliśmy na rynek miasta.
Po długiej i męczącej podróży wreszcie dotarliśmy do szkoły w Lewiczynie. Na część dzieci czekali już rodzice. Powrót był zaplanowany na 1900 i tak też było. Pobyt w Bieszczadach był udany mimo kilku zmian planu, bo mogliśmy odpocząć wśród kolegów i koleżanek i zwiedziliśmy różne, ciekawe miejsca.
WYCIECZKA DO WARSZAWY
20.06.2017W środę 7 czerwca 2017 roku dzieci z klas młodszych PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. UNICEF W LEWICZYNIE wraz ze swoimi wychowawcami, wyjechały na wycieczkę do Warszawy. Podczas kilkugodzinnego spaceru po okolicach Starego Miasta maluchy obejrzały wiele ciekawych miejsc i zabytków: Kolumnę Zygmunta III Wazy, Zamek Królewski, Katedrę Św. Jana, Rynek Starego Miasta, Warszawską Syrenkę, kamieniczki, Bazyliszka, Barbakan, Pomnik Małego Powstańca. Na koniec podeszły do Grobu Nieznanego Żołnierza, aby obserwować zmianę Warty Honorowej. Oprowadzająca grupę pani przewodnik ciekawie opowiadała o założeniu i historii naszej pięknej stolicy, dostosowując swój przekaz do możliwości percepcyjnych najmłodszych dzieci. Wyjeżdżając z miasta, dzieci pożegnały je słowami znanej piosenki „…to jest Warszawa, to ważna sprawa, bo tu stolica Polski jest. Wisła, Pałac Kultury, Królewski Zamek i wiele innych, pięknych miejsc…”. Podróż powrotną umilały rozmowy, zabawy i śpiew. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do Lewiczyna. Z pewnością niedługo znów odwiedzimy Warszawę.
Archiwum Aktualności