W piątek 7 lutego uczeń klasy VIII Szymon Witczak uczestniczył w wojewódzkim finale konkursu historycznego organizowanego przez mazowieckie kuratorium oświaty.
SPOTKANIE Z POLICJANTEM
10.02.2020W czwartek uczniowie uczestniczyli w pogadance z policjantem na temat bezpieczeństwa, szczególnie podczas zbliżających się ferii zimowych.
Galeria zdjęć
TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ
10.02.2020Dziś w PSP im. Jana Pawła II w Belsku Dużym odbyły się eliminacje gminne XLIII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej " Młodzież Zapobiega Pożarom". Naszą szkołę reprezentowali: Adam Łokucijewski (kl. VII), Krzysztof Lewandowski (kl. VII) i Klaudia Szewczyk (kl. III).
SPOTKANIE Z PRACOWNIKIEM KRUS-U
10.02.2020Dziś w naszej szkole gościł pracownik KRUS-u i mówił nam o bezpieczeństwie w gospodarstwie. Przestrzegał uczniów przed korzystaniem z maszyn rolniczych i uświadamiał im, w jaki sposób dorośli powinni mądrze z nich korzystać. Bezpieczeństwo to podstawa pracy w gospodarstwach sadowniczych..
DZIEŃ BABCI I DZIADKA
30.01.2020W czwartek 30 stycznia w naszej szkole odbyła się wspaniała uroczystość. O godzinie 1000, w barwnie przystrojonej sali gimnastycznej pojawili się wyjątkowi goście: babcie i dziadkowie zaproszeni przez swoje kochające wnuki. Akademię z okazji „Dnia Babci i Dziadka” rozpoczęła pani Dyrektor Justyna Błońska, witając ciepłymi słowami wszystkich zebranych gości. Na uroczystą akademię przybyli: wójt gminy - Władysław Piątkowski, dyrektor GZOPO – p. Maria Walewska – Żółcik, sekretarz – p. Renata Ostatek, radny z naszego terenu – p. Grzegorz Janota, p. Nina Kowalska, p. Krzysztof Kowalski, p. Monika Kęcka oraz ksiądz proboszcz Sławomir Paszowski.
Babcie i dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Zarówno najmłodsi, jak i starsi uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne, aktorskie i taneczne. Nie zabrakło wzruszających piosenek, gry na instrumentach oraz skocznych tańców.
Aktywnie działający w naszej szkole teatrzyk „Bajeczka” przeniósł wszystkich w baśniowy świat, prezentując pełne humoru przedstawienie pt. „Calineczka”. Zebrani goście z zapartym tchem oglądali przygody maleńkiej dziewczynki, która dzięki czarom Dobrej Czarownicy wyłoniła się z wnętrza kwiatu.
Udane występy zostały nagrodzone gromkimi brawami. Na zakończenie tej pięknej imprezy, wykonano utwór Andrzeja Rybińskiego „Nie liczę godzin i lat”. Babciom i dziadkom złożono serdeczne życzenia, dziękując im za miłość, cierpliwość i poświęcenie, a także obdarowano ich upominkami. Wszyscy uczniowie i nauczycieli zaśpiewali „Sto lat”, a uroczystość osłodził pyszny tort i poczęstunek przygotowany przez rodziców. Babcie i dziadkowie mogli wykupić ciekawe prace wykonane własnoręcznie przez dzieci na przygotowanym kiermaszu. Atmosfera radości, miłości i dobrej zabawy towarzyszyła wszystkim do samego końca.
GMINNY KONKURS RECYTATORSKI
30.01.202028 stycznia odbył się Gminny Konkurs Recytatorski, organizowany w tym roku przez Publiczną Szkołę im. Jana Pawła II w Belsku Dużym. Rozpoczął się on o godzinie 1000. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali się bardzo ładnie, widać było, że dużo czasu poświęcili na przygotowania. Przez około godzinę jury naradzało się, wybierając zwycięzcę i jak się okazało wybór tych najlepszych nie był prosty. W czasie narady uczniowie wraz z opiekunami zostali zaproszeni na obiad i słodki poczęstunek. Około godziny 1200 zostały ogłoszone następujące wyniki:
I kategoria:
I miejsce- Zuzanna Domasiewicz (Belsk Duży)
II miejsce- Antoni Chróst (Rożce)
III miejsce- Jagoda Kiliańska (Lewiczyn)
II kategoria:
I miejsce- Antonina Rupiewicz z Belska Dużego
II miejsce- Piotr Łokucijewski z Lewiczyna
III miejsce- Jakub Balcerzak z Zaborowa
III kategoria
I miejsce- Hanna Tomasiak z Belska Dużego
II miejsce- Bartosz Kiljański z Zaborowa
III miejsce- Jakub Górzyński z Lewiczyna
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodycze, a także nagrody książkowe i karty upominkowe do empiku. Mimo że nie udało się zająć pierwszego miejsca to i tak nasi uczniowie spisali się bardzo dobrze. Występ na tym konkursie był na pewno bardzo pozytywnym doświadczeniem i być może w przyszłym roku lepiej wypadniemy.
SZKOLNA ZABAWA CHOINKOWA
26.01.2020Karnawał to czas radości i rozrywki. Świetną ku temu okazją jest zabawa choinkowa, która w naszej szkole odbyła się w czwartek 23 stycznia. Uczniowie czekali na nią z wielką niecierpliwością, zwłaszcza młodsi, którzy przygotowali ciekawe kostiumy karnawałowe. O godzinie 1600 rozpoczął się wielki szalony bal. Wśród radośnie tańczących dzieci można było znaleźć barwne motyle, dobre wróżki, księżniczki, piratów, policjantów czy spidermanów. Pięknie udekorowana sala była sceną tańców, zabaw i swawoli uczestników tej lubianej i wyczekiwanej imprezy. Choinkę poprowadził Wodzirej Arek, a w przerwie między tanecznymi szaleństwami i konkursami czekał na uczniów przygotowany przez rodziców słodki poczęstunek. Niewątpliwie największą atrakcją okazał się niedźwiedź, który wspaniale zabawiał dzieci, a wszyscy chętnie robili sobie z nim zdjęcia. Rodzice i nauczyciele włączyli się do udanej zabawy. Kiedy czas imprezy dobiegł końca, uczniowie z żalem opuszczali salę.
SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI
20.01.202020 stycznia w poniedziałek przeprowadzony został szkolny konkurs recytatorski dla uczniów naszej szkoły. Przesłuchania uczniów odbyły w trzech grupach wiekowych. Komisja po naradzie wskazała zwycięzców w poszczególnych kategoriach.
Wyniki etapu szkolnego Gminnego Konkursu Recytatorskiego:
Kategoria: dzieci 5 i 6 letnie
I miejsce – Aleksander Piotrowski
II miejsce – Jagoda Kiliańska
III miejsce – Oliwia Kiliańska
Kategoria: klasy I – IV
I miejsce – Alicja Puncewicz
II miejsce – Wojciech Jabłoński
III miejsce – Piotr Łokucijewski
Kategoria: klasy V – VIII
I miejsce – Jakub Górzyński
II miejsce – Wiktoria Wojtysiak
III miejsce – Amelia Sochaczewska / Kacper Otulak
24 stycznia odbyło się rozdanie nagród uczestnikom Szkolnego Konkursu Recytatorskiego.
KLUB WŁÓCZYKIJA - ZAMEK KRÓLEWSKI W WARSZAWIE
02.02.2020Dnia 18 stycznia 2020 r. o godzinie 910 Klub Włóczykija wyruszył do Zamku Królewskiego w Warszawie. Jak zwykle byli wśród nas włóczykije z Belska, Lewiczyna i Zaborowa. W drodze poznawaliśmy warszawskie opowieści związane z cudownym krucyfiksem z katedry św. Jana, kolumną Zygmunta i słynnym zamachem na życie króla dokonanym przez szlachcica Michała Piekarskiego. Potem odpowiadaliśmy na związane z nimi pytania.
Przed wejściem na Zamek podzieliliśmy się na trzy grupy. Każdą z nich opiekował się przewodnik oraz nauczyciel. Zwiedziliśmy różne sale m.in. sypialnię ostatniego króla Polski, Stanisława Augusta Poniatowskiego, sale, w których przedstawiciele różnych stanów oczekiwali na posłuchanie u króla i salę audiencyjną. Oglądaliśmy zabytkowy zegar z Chronosem, którego wskazówka – kosa zatrzymała się na godzinie jedenastej piętnaście na pamiątkę chwili, w której na zamek spadły we wrześniu roku 1939 niemieckie bomby. Dla niektórych z nas dużą atrakcją okazały się schody dla służby i piwnica. W swojej historii zamek był wielokrotnie grabiony i dewastowany. W czasie ostatniej wojny Niemcy umieścili w jego ścianach dynamit, aby go wysadzić w powietrze. Po wojnie zamek został odbudowany i udostępniony dla turystów. Potem udaliśmy się do katedry Św. Jana Chrzciciela. Oglądaliśmy wmurowaną w zewnętrzną ścianę katedry gąsienicę niemieckiego Goliata – pamiątkę tragicznych dni Powstania Warszawskiego. W środku udaliśmy się do kaplicy Baryczków, aby oglądać miejsce, gdzie zazwyczaj znajduje się słynny krucyfiks, o którym rozmawialiśmy w drodze. Krzyż znajduje się obecnie w konserwacji, a jego miejsce zajmuje obraz bardzo dokładnie przedstawiający jego wygląd.
ZIELONA SZKOŁA 16 -19 czerwca 2020 r.
17.01.2020Zielona Szkoła - Zakopane i okolice oraz wyjazd na Słowację
Termin - 16-19 czerwca 2020 r. (wtorek - piatek)
Koszt - 420 zł
Zgłoszenia do: p. Antoniny Gawlik, p. Iwony Perzyny, p. Krystyny Sochaczewskiej.
Wpłat można dokonywać w ratach:
- do 31 stycznia 2020 r. - 100 zł (trzeba wpłacić zaliczkę)
- do 20 lutego 2020 r. - 100 zł
- do 20 marca 2020 r. - 100 zł
- do 15 maja 2020 r. - 120 zł
Zapraszamy do udziału uczniów i rodziców.
Cena obejmuje:
-ubezpieczenie
- przejazd autokarem z klimatyzacją i pasami bezpieczeństwa
- 3 noclegi w pokojach z łazienkami, telewizorem, wi-fi
- 3 posiłki dziennie lub śniadanie, suchy prowiant, obiadokolacja
- usługi przewodnika.
RAMOWY PROGRAM
I dzień
- wyjazd z Lewiczyna do Zakopanego
- Skarżysko-Kamienna
- Wieliczka
- Zakopane
II dzień
- całodzienny wyjazd na Słowację
- ognisko z pieczeniem kiełbasek
III dzień
- zwiedzanie Zakopanego
- przejście wybraną doliną
- dyskoteka lub gry terenowe
IV dzień
- powrót do Lewiczyna
- zwiedzanie Starego Rynku w Krakowie.
GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY DLA KLAS V-VIII
16.01.2020Dziś w Publicznej Szkole Podstawowej im. UNICEF w Lewiczynie odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas V-VIII. Pani dyrektor, Justyna Błońska, powitała przybyłych gości: przewodniczącą komisji oświaty, p. Ewę Łubińską, dyrektor GZOPO, p. Marię Walewską – Żółcik oraz p. Emilię Tomasiak – specjalistę do spraw promocji. Oklaskami zostali powitani również nauczyciele poloniści: Mirosława Bojaczuk, Anna Kocewiak, Iwona Lewandowska, Luiza Wójcik i Tomasz Fliszkiewicz, którzy weszli w skład komisji konkursowej. Do rywalizacji o tytuł „MISTRZA ORTOGRAFII 2020" przystąpiło 16 uczniów klas starszych, którzy zakwalifikowali się do etapu finałowego.
W kategorii klas V-VI najlepsi okazali się:
I miejsce - Karolina Barańska (PSP im. Jana Pawła II w Belsku Dużym)
II miejsce - Mikołaj Jendrzejczak (PSP im. Jana Pawła II w Belsku Dużym)
III miejsce - Bartosz Kiljański (PSP im. Ziemi Grójeckiej w Zaborowie)
W kategorii klas VII-VIII komisja przyznała następujące miejsca:
I miejsce - Paweł Dudek (PSP im. Ziemi Grójeckiej w Zaborowie)
II miejsce - Wiktoria Wojtysiak (PSP im. UNICEF w Lewiczynie)
III miejsce - Natalia Senator (PSP im. Jana Pawła II w Belsku Dużym)
Wszystkim serdecznie gratulujemy!
ZBIÓRKA DLA DZIECI
16.01.2020"Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas" - Flora Edwards.
Dziś zostały wysłane prezenty przeznaczone dla dzieci, które przebywają na leczeniu, na oddziale onkologicznym w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie. Zbiórka została zorganizowana wspólnie przez Dyrekcję Publicznej Szkoły Podstawowej im. UNICEF w Lewiczynie oraz Koło Gospodyń Wiejskich "Na Obcasach " w Lewiczynie. Wszystkim zaangażowanym, darczyńcom bardzo serdecznie dziękujemy za ofiarowane rzeczy, które chociaż odrobinę umilą ten świąteczny czas i wywołają uśmiechy na twarzach dzieci.
Betlejemskie Światło Pokoju
01.03.2020Na kilka dni przed przerwą świateczną otrzymaliśmy Betlejemskie Światło Pokoju. Dostarczyli je nam harcerze z PSP w Łęczeszycach.
SPOTKANIE ŚWIĄTECZNE
15.12.201913 grudnia w piątek w remizie strażackiej w Lewiczynie odbyło się spotkanie świąteczne zorganizowane przez PSP im. UNICEF w Lewiczynie.
KONKURS SZOPEK, STROIKÓW I OZDÓB CHOINKOWYCH
15.12.2019Na konkurs szopek i ozdób bozonarodzeniowych wpłynęło bardzo dużo ciekawych prac. Wyłoniono laureatów w trzech kategoriach:
- szopka (praca rodzinna) dla oddziałów przedszkolnych
- ozdoba choinkowa dla uczniów klas I-III
- stroik dla uczniów klas IV-VIII.
Komisja w składzie: p. dyrektor J. Błońska, p. M. Bojaczuk, p. A. Kocewiak, ks. S. Paszowski przyznała następujące miejsca:
Kategoria I
I miejsce - Julia Kukuła
II miejsce - Helena Badowska
III miejsce - Aleksandra i Mikołaj Śliwińscy
Kategoria II
I miejsce - Adam Walkiewicz
II miejsce - Aleksander Rup
III miejsce - Zofia Wrzesień
Kategoria III
I miejsce - Krzysztof Lewandowski
II miejsce - Martyna Tul
III miejsce - Natalia Czerwińska
KONKURS KOLĘD, PASTORAŁEK I PIOSENEK ŚWIĄTECZNYCH
15.12.201910 grudnia we wtorek odbył się konkurs kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych. Wzięli w nim uczniowie od zerówki do klasy ósmej.
MIKOŁAJKI
15.12.2019W piątek 6 grudnia każdy uczeń i uczennica, którzy przyszli w czapce mikołaja zwolnieni byli z odpowiedzi na ocenę.
OTRZĘSINY I ANDRZEJKI
28.11.2019W czwartek 28 listopada odbyły się otrzęsiny uczniów klasy IV oraz nauczycieli, którzy rozpoczęli pracę w naszej szkole. Wszyscy poddani zostali wielu próbom, przez które przeszli zwycięsko. Nagrodą były oklaski i dyplomy. Zadania otrzęsinowe przygotowali uczniowie klasy VII i VIII. Po emocjach otrzęsinowych wszyscy chętni mogli wywróżyć sobie przyszłe zdarzenia. Za wróżby odpowiadali uczniowie klasy V i VI. W ostatkowy czwartek można było również pobawić się przy muzyce.
Archiwum Aktualności
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Wszystkie