Zapraszamy wszystkich do włączenia się w akcję Bułka dla Malgaszka. Akcja ma na celu zakup dla małych Malgaszów - dzieci z Misji Ankazoabo-Sud na Madagaskarze największej wyspie Afryki, bułek. Polskie siostry orionistki zadbają, by mali Malgasze - wasi rówieśnicy otrzymali w misji choć jedną bułkę dziennie. Koszt zakupu jednej bułki na Madagaskarze wynosi 30 groszy. Zbiórka pieniędzy będzie prowadzona przez Samorząd Szkolny w dniach od 26.03. do 08.04.2020 r. Do zbiórki dołącza KGW "Na Obcasach" w Lewiczynie.
WIZYTA PIELĘGNIARKI
03.03.2020W dniu 3 marca 2020 r. p.pielęgniarka z Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej BELMED w Belsku Dużym zapoznała wszystkich uczniów z podstawowymi zasadami chroniącymi nas przed wirusami.
Pamiętajmy o:
Częstym myciu rąk
Często myjmy ręce używając mydła i wody, a jeśli nie mamy do nich dostępu, używajmy płynów/żeli na bazie alkoholu (min. 60%).
Stosowaniu odpowiednich zasad ochrony podczas kaszlu i kichania
Podczas kaszlu i kichania zakryjmy usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką – natychmiast wyrzućmy chusteczkę do zamkniętego kosza i umymyj ręce używając mydła i wody, a jeśli nie mamy do nich dostępu – płynów/żeli na bazie alkoholu (min. 60%).
Zachowaniu bezpiecznej odległości
Zachowajmy co najmniej 1 metr odległości między sobą a innymi ludźmi, szczególnie tymi, którzy kaszlą, kichają i mają gorączkę.
Unikaniu dotykania oczu, nosa i ust
Dłonie dotykają wielu powierzchni, które mogą być skażone wirusem. Jeśli dotkniemy oczu, nosa lub ust zanieczyszczonymi rękami, możemy przenieść wirusa z powierzchni na siebie.
Piciu wody wyłącznie ze swojej butelki
Zdrowym odżywianiu
Ubieraniu się stosownie do pogody
Unikaniu przebywania w dużych skupiskach ludności, np. w galerii
Apelujemy do rodziców!
Chore dzieci (zakatarzone, kaszlące czy z gorączką) powinny zostać w domu!
KONTAKT do najbliższej Stacji Sanepidu
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Grójcu
ul. Mogielnicka 67, 05-600 Grójec
telefon: 486642258
Telefon alarmowy czynny po godzinach pracy oraz w dni ustawowo wolne od pracy
696 045 846 (tylko w nagłych wypadkach)
Więcej szczegółowych informacji na stronie:
KONCERT MUZYKI LATYNOSKIEJ
03.03.2020Dzisiaj 2 marca w naszej szkole odbył się koncert muzyki andyjskiej w wykonaniu TRIO "KURAKAS" z Łódzkiego Biura Koncertowego Virtuoz. "Kurakas " w języku Quechua (jeden z języków Inków – Indian Ameryki Południowej) znaczy "Wysłannicy Inków". Zespół istnieje od 2008 roku. Przyjechali do nas: Manuel Murillo z Ekwadoru, Victor Isidro Martinez Huamamn z Peru oraz Maciej Malec z Łodzi. Głównym założeniem grupy jest prezentowanie muzyki, tradycji, historii, geografii i obyczajów czyli szeroko pojętej kultury krajów Ameryki Łacińskiej. Muzycy zaprezentowali się w oryginalnych strojach i grali na peruwiańskich perkusyjnych instrumentach takich jak: zamponias, quena, chajchas, bombo, charango,bongosy. Usłyszeliśmy następujące utwory: Quantanamera, Mambo No.5, La Cucaracha, Samba, Despacito, Sofia, Ai se eu te pego. Gorące rytmy muzyki latynowskiej, niezwykle barwny sposób prowadzenia koncertu, oryginalne instrumenty i wirtuozeria muzyków nie mogą nikogo pozostawić obojętnym.
KONKURS MAZOWSZE - MOJA MAŁA OJCZYZNA
02.03.2020Zapraszamy dzieci do udziału w konkursie o naszej OJCZYŹNIE.
Termin przekazania prac - 11 marca 2020 r.
KONKURS PLASTYCZNY NA KARTKĘ WIELKANOCNĄ
02.03.2020Zapraszamy dzieci w wieku 5-12 lat do wzięcia udziału w konkursie plastycznym na Kartkę Wielkanocną ,,Sercem malowane".
Termin składania prac - 6 marca 2020r.
SPOTKANIE Z SĘDZIĄ ANNA MARIĄ WESOŁOWSKĄ
29.02.2020W poniedziałek 24 lutego w PSP im. Jana Pawła II w Belsku Dużym odbyło się spotkanie uczniów z sędzią Anną Marią Wesołowską. Spotkanie podzielone było na dwie części, O godzinie 1100 uczestniczyły w nim dzieci z klas 0-III, natomiast o godzinie 1300 uczniowie klas IV-VIII. Pani sędzia bardzo łatwo nawiązała kontakt zarówno z młodszymi dziećmi jak i grupą starszych uczniów.
NOCOWANIE W SZKOLE
12.02.2020Noc z piątku na sobotę wielu uczniów z klas IV-VIII spędziło w szkole. Pod opieką nauczycieli: p. Iwony Piotrowskiej i p. Tomasza Wesołowskiego uczestniczyli w rozgrywkach sportowych oraz tworzyli z masy solnej bałwanki. Pomysłodawcą takiego spędzenia czasu przed feriami byli przedstawiciele samorzadu uczniowskiego. Oczywiście nikt nie poszedł spać głodny ani głodny nie wrócił rano do domu. Uczestnicy nocy w szkole wrócili bardzo zadowoleni do swoich domów a niektórzy mieli na tyle siły, by jeszcze w sobotę pojechać na wycieczkę z klubem Włóczykija.
KLUB WŁÓCZYKIJA - ŁAZIENKI KRÓLEWSKIE W WARSZAWIE
12.02.20208 lutego 2020, w ostatnią sobotę przed feriami zimowymi, klub Włóczykija złożył wizytę w Łazienkach Królewskich w Warszawie. Poddaliśmy się opowieści o belwederskich i łazienkowskich duchach, lecz środek dnia nie był chyba najlepszą porą , aby się z nimi spotkać. Spacer po parku zaczęliśmy od ceremonii udekorowania kolejnych ośmiu klubowiczów naszymi klubowymi odznakami przy gazonie przed pałacem Na Wodzie. Tu już prawdziwe szaleństwo – karmienie pięknych łazienkowskich kaczek, spośród których największe wrażenie zrobiły na nas przecudne kolorowe mandarynki. Tak podbiły serca włóczykijów, że oddali im wszystkie swoje ciastka i kanapki. W pałacu Na Wodzie czekały już na nas przewodniczki, które wtajemniczyły nas w historię tego miejsca, a potem poprowadziły tropami postaci mitologicznych: Apollina, Marsjasza, Midasa, Cerbera i wielu innych. Podziwialiśmy królewskie zbiory rzeźb i obrazów i trzeba przyznać, że wykazaliśmy się niemałą mitologiczną wiedzą i zasłużyliśmy na pochwały przewodniczek, które uznały nas za bardzo sympatyczną grupę. Po opuszczeniu pałacu zapuściliśmy się na nowo w kręte parkowe alejki, by pod opieką przewodniczek poznawać tajemnice łazienkowskiego parku i zdobiących go zabytkowych budowli. Podziwialiśmy ogrody chińskie, francuskie, angielskie i holenderskie. Opowiedziano nam, jakie funkcje spełniał w przeszłości budynek oranżerii – nie tylko przechowywano w nim zimą egzotyczne rośliny, mieścił się tam też teatr a także mieszkania dla ogrodników i aktorów. Pomniczek psa za tylną ścianą oranżerii wzorowany na tym, który znajduje się na grobie Adolfa Dygasińskiego, przypomina, że niegdyś w tym miejscu znajdował się cmentarzyk piesków łazienkowskich dozorców i stróżów. Posiedzieliśmy sobie trochę w ławach dla publiczności Teatru na Wyspie i posłuchaliśmy o przedstawieniach, które w okresie letnim się tutaj odbywały. W związku z tym, że to miejsce otoczone jest wodą, można było odgrywać nawet sceny morskich bitew. Nasz spacer w tym pięknym, prawie wiosennym dniu zakończyliśmy tam, gdzie się rozpoczął – pod pałacem Myślewickim. Niepowtarzalny urok Łazienek Królewskich sprawił niewątpliwie, że będziemy tam chętnie wracać.
KONKURS HISTORYCZNY
12.02.2020W piątek 7 lutego uczeń klasy VIII Szymon Witczak uczestniczył w wojewódzkim finale konkursu historycznego organizowanego przez mazowieckie kuratorium oświaty.
SPOTKANIE Z POLICJANTEM
10.02.2020W czwartek uczniowie uczestniczyli w pogadance z policjantem na temat bezpieczeństwa, szczególnie podczas zbliżających się ferii zimowych.
Galeria zdjęć
TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ
10.02.2020Dziś w PSP im. Jana Pawła II w Belsku Dużym odbyły się eliminacje gminne XLIII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej " Młodzież Zapobiega Pożarom". Naszą szkołę reprezentowali: Adam Łokucijewski (kl. VII), Krzysztof Lewandowski (kl. VII) i Klaudia Szewczyk (kl. III).
SPOTKANIE Z PRACOWNIKIEM KRUS-U
10.02.2020Dziś w naszej szkole gościł pracownik KRUS-u i mówił nam o bezpieczeństwie w gospodarstwie. Przestrzegał uczniów przed korzystaniem z maszyn rolniczych i uświadamiał im, w jaki sposób dorośli powinni mądrze z nich korzystać. Bezpieczeństwo to podstawa pracy w gospodarstwach sadowniczych..
DZIEŃ BABCI I DZIADKA
30.01.2020W czwartek 30 stycznia w naszej szkole odbyła się wspaniała uroczystość. O godzinie 1000, w barwnie przystrojonej sali gimnastycznej pojawili się wyjątkowi goście: babcie i dziadkowie zaproszeni przez swoje kochające wnuki. Akademię z okazji „Dnia Babci i Dziadka” rozpoczęła pani Dyrektor Justyna Błońska, witając ciepłymi słowami wszystkich zebranych gości. Na uroczystą akademię przybyli: wójt gminy - Władysław Piątkowski, dyrektor GZOPO – p. Maria Walewska – Żółcik, sekretarz – p. Renata Ostatek, radny z naszego terenu – p. Grzegorz Janota, p. Nina Kowalska, p. Krzysztof Kowalski, p. Monika Kęcka oraz ksiądz proboszcz Sławomir Paszowski.
Babcie i dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Zarówno najmłodsi, jak i starsi uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne, aktorskie i taneczne. Nie zabrakło wzruszających piosenek, gry na instrumentach oraz skocznych tańców.
Aktywnie działający w naszej szkole teatrzyk „Bajeczka” przeniósł wszystkich w baśniowy świat, prezentując pełne humoru przedstawienie pt. „Calineczka”. Zebrani goście z zapartym tchem oglądali przygody maleńkiej dziewczynki, która dzięki czarom Dobrej Czarownicy wyłoniła się z wnętrza kwiatu.
Udane występy zostały nagrodzone gromkimi brawami. Na zakończenie tej pięknej imprezy, wykonano utwór Andrzeja Rybińskiego „Nie liczę godzin i lat”. Babciom i dziadkom złożono serdeczne życzenia, dziękując im za miłość, cierpliwość i poświęcenie, a także obdarowano ich upominkami. Wszyscy uczniowie i nauczycieli zaśpiewali „Sto lat”, a uroczystość osłodził pyszny tort i poczęstunek przygotowany przez rodziców. Babcie i dziadkowie mogli wykupić ciekawe prace wykonane własnoręcznie przez dzieci na przygotowanym kiermaszu. Atmosfera radości, miłości i dobrej zabawy towarzyszyła wszystkim do samego końca.
GMINNY KONKURS RECYTATORSKI
30.01.202028 stycznia odbył się Gminny Konkurs Recytatorski, organizowany w tym roku przez Publiczną Szkołę im. Jana Pawła II w Belsku Dużym. Rozpoczął się on o godzinie 1000. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali się bardzo ładnie, widać było, że dużo czasu poświęcili na przygotowania. Przez około godzinę jury naradzało się, wybierając zwycięzcę i jak się okazało wybór tych najlepszych nie był prosty. W czasie narady uczniowie wraz z opiekunami zostali zaproszeni na obiad i słodki poczęstunek. Około godziny 1200 zostały ogłoszone następujące wyniki:
I kategoria:
I miejsce- Zuzanna Domasiewicz (Belsk Duży)
II miejsce- Antoni Chróst (Rożce)
III miejsce- Jagoda Kiliańska (Lewiczyn)
II kategoria:
I miejsce- Antonina Rupiewicz z Belska Dużego
II miejsce- Piotr Łokucijewski z Lewiczyna
III miejsce- Jakub Balcerzak z Zaborowa
III kategoria
I miejsce- Hanna Tomasiak z Belska Dużego
II miejsce- Bartosz Kiljański z Zaborowa
III miejsce- Jakub Górzyński z Lewiczyna
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodycze, a także nagrody książkowe i karty upominkowe do empiku. Mimo że nie udało się zająć pierwszego miejsca to i tak nasi uczniowie spisali się bardzo dobrze. Występ na tym konkursie był na pewno bardzo pozytywnym doświadczeniem i być może w przyszłym roku lepiej wypadniemy.
SZKOLNA ZABAWA CHOINKOWA
26.01.2020Karnawał to czas radości i rozrywki. Świetną ku temu okazją jest zabawa choinkowa, która w naszej szkole odbyła się w czwartek 23 stycznia. Uczniowie czekali na nią z wielką niecierpliwością, zwłaszcza młodsi, którzy przygotowali ciekawe kostiumy karnawałowe. O godzinie 1600 rozpoczął się wielki szalony bal. Wśród radośnie tańczących dzieci można było znaleźć barwne motyle, dobre wróżki, księżniczki, piratów, policjantów czy spidermanów. Pięknie udekorowana sala była sceną tańców, zabaw i swawoli uczestników tej lubianej i wyczekiwanej imprezy. Choinkę poprowadził Wodzirej Arek, a w przerwie między tanecznymi szaleństwami i konkursami czekał na uczniów przygotowany przez rodziców słodki poczęstunek. Niewątpliwie największą atrakcją okazał się niedźwiedź, który wspaniale zabawiał dzieci, a wszyscy chętnie robili sobie z nim zdjęcia. Rodzice i nauczyciele włączyli się do udanej zabawy. Kiedy czas imprezy dobiegł końca, uczniowie z żalem opuszczali salę.
SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI
20.01.202020 stycznia w poniedziałek przeprowadzony został szkolny konkurs recytatorski dla uczniów naszej szkoły. Przesłuchania uczniów odbyły w trzech grupach wiekowych. Komisja po naradzie wskazała zwycięzców w poszczególnych kategoriach.
Wyniki etapu szkolnego Gminnego Konkursu Recytatorskiego:
Kategoria: dzieci 5 i 6 letnie
I miejsce – Aleksander Piotrowski
II miejsce – Jagoda Kiliańska
III miejsce – Oliwia Kiliańska
Kategoria: klasy I – IV
I miejsce – Alicja Puncewicz
II miejsce – Wojciech Jabłoński
III miejsce – Piotr Łokucijewski
Kategoria: klasy V – VIII
I miejsce – Jakub Górzyński
II miejsce – Wiktoria Wojtysiak
III miejsce – Amelia Sochaczewska / Kacper Otulak
24 stycznia odbyło się rozdanie nagród uczestnikom Szkolnego Konkursu Recytatorskiego.
KLUB WŁÓCZYKIJA - ZAMEK KRÓLEWSKI W WARSZAWIE
02.02.2020Dnia 18 stycznia 2020 r. o godzinie 910 Klub Włóczykija wyruszył do Zamku Królewskiego w Warszawie. Jak zwykle byli wśród nas włóczykije z Belska, Lewiczyna i Zaborowa. W drodze poznawaliśmy warszawskie opowieści związane z cudownym krucyfiksem z katedry św. Jana, kolumną Zygmunta i słynnym zamachem na życie króla dokonanym przez szlachcica Michała Piekarskiego. Potem odpowiadaliśmy na związane z nimi pytania.
Przed wejściem na Zamek podzieliliśmy się na trzy grupy. Każdą z nich opiekował się przewodnik oraz nauczyciel. Zwiedziliśmy różne sale m.in. sypialnię ostatniego króla Polski, Stanisława Augusta Poniatowskiego, sale, w których przedstawiciele różnych stanów oczekiwali na posłuchanie u króla i salę audiencyjną. Oglądaliśmy zabytkowy zegar z Chronosem, którego wskazówka – kosa zatrzymała się na godzinie jedenastej piętnaście na pamiątkę chwili, w której na zamek spadły we wrześniu roku 1939 niemieckie bomby. Dla niektórych z nas dużą atrakcją okazały się schody dla służby i piwnica. W swojej historii zamek był wielokrotnie grabiony i dewastowany. W czasie ostatniej wojny Niemcy umieścili w jego ścianach dynamit, aby go wysadzić w powietrze. Po wojnie zamek został odbudowany i udostępniony dla turystów. Potem udaliśmy się do katedry Św. Jana Chrzciciela. Oglądaliśmy wmurowaną w zewnętrzną ścianę katedry gąsienicę niemieckiego Goliata – pamiątkę tragicznych dni Powstania Warszawskiego. W środku udaliśmy się do kaplicy Baryczków, aby oglądać miejsce, gdzie zazwyczaj znajduje się słynny krucyfiks, o którym rozmawialiśmy w drodze. Krzyż znajduje się obecnie w konserwacji, a jego miejsce zajmuje obraz bardzo dokładnie przedstawiający jego wygląd.
ZIELONA SZKOŁA 16 -19 czerwca 2020 r.
17.01.2020Zielona Szkoła - Zakopane i okolice oraz wyjazd na Słowację
Termin - 16-19 czerwca 2020 r. (wtorek - piatek)
Koszt - 420 zł
Zgłoszenia do: p. Antoniny Gawlik, p. Iwony Perzyny, p. Krystyny Sochaczewskiej.
Wpłat można dokonywać w ratach:
- do 31 stycznia 2020 r. - 100 zł (trzeba wpłacić zaliczkę)
- do 20 lutego 2020 r. - 100 zł
- do 20 marca 2020 r. - 100 zł
- do 15 maja 2020 r. - 120 zł
Zapraszamy do udziału uczniów i rodziców.
Cena obejmuje:
-ubezpieczenie
- przejazd autokarem z klimatyzacją i pasami bezpieczeństwa
- 3 noclegi w pokojach z łazienkami, telewizorem, wi-fi
- 3 posiłki dziennie lub śniadanie, suchy prowiant, obiadokolacja
- usługi przewodnika.
RAMOWY PROGRAM
I dzień
- wyjazd z Lewiczyna do Zakopanego
- Skarżysko-Kamienna
- Wieliczka
- Zakopane
II dzień
- całodzienny wyjazd na Słowację
- ognisko z pieczeniem kiełbasek
III dzień
- zwiedzanie Zakopanego
- przejście wybraną doliną
- dyskoteka lub gry terenowe
IV dzień
- powrót do Lewiczyna
- zwiedzanie Starego Rynku w Krakowie.
Archiwum Aktualności