We wtorek 06.02.18 dzieci z zerówki i klas I-III pojechały do GOK-u na przedstawienie teatralne "Karolcia". Poznaliśmy przygody sympatycznej dziewczynki i jej przyjaciela Piotrka. Uśmialiśmy się do łez oglądając humorystyczną inscenizację popularnej lektury dla dzieci. Czekamy z niecierpliwością na następny wyjazd. Tegoz dnia również klasy IV-VII były na przedstawieniu teatralnym "Przygody Stasia i Nel".
DZIEŃ BABCI I DZIADKA
04.02.2018W dn. 31.01.18 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. UNICEF w Lewiczynie odbyła się wspaniała uroczystość. O godzinie 10.00 w sali gimnastycznej pojawili się szczególni goście.To babcie i dziadkowie zaproszeni przez swoje kochające wnuki. Akademię z okazji „Dnia Seniora” rozpoczęła Pani Dyrektor Mirosława Bojaczuk serdecznie witając wszystkich zebranych i przypominając, jak ważną rolę w życiu każdego dziecka pełnią dziadkowie. Na uroczysta Akademię przybyli przedstawiciele gminy: wójt gminy Władysław Piątkowski, dyrektor GZOPO Maria Walewska - Żółcik oraz Emilia Tomasiak.
Babcie i dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Zarówno najmłodsi, jak i starsi uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne, aktorskie i taneczne. Nie zabrakło serdecznych życzeń, wesołych wierszyków, wzruszających piosenek, gry na instrumentach oraz układów choreograficznych i tańców do popularnych utworów. Dzieci biorące udział w zajęciach teatralnych okazały się zdolnymi aktorami i przedstawiły inscenizację bajki „Dwanaście miesięcy”. Udane występy zostały nagrodzone gromkimi brawami. Na zakończenie wszyscy uczniowie zaśpiewali „Sto lat”i podziękowali ukochanym babciom i dziadkom za ich miłość, cierpliwość i poświęcenie. Uroczystość osłodził pyszny tort i poczęstunek przygotowany przez rodziców. Babcie i dziadkowie mogli na aukcji wykupić ciekawe prace wykonane własnoręcznie przez dzieci. Atmosfera radości, miłości i dobrej zabawy towarzyszyła wszystkim do samego końca.
BAL KARNAWAŁOWY
08.02.2018W dn. 11.01.18 r. o godz. 16.00 sala gimnastyczna w Publicznej Szkole Podstawowej im. UNICEF w Lewiczynie zapełniła się niesamowitymi gośćmi. Na bal karnawałowy przybyli m.in. dzielni strażacy, piękne księżniczki, straszne smoki, czarodzieje, piłkarze, a nawet sam Superman. Przez trzy godziny uczniowie i ich rodzice bawili się przy skocznej i rytmicznej muzyce z repertuaru dziecięcego oraz największych hitach z list przebojów. Nie zabrakło licznych konkursów oraz zabaw tanecznych, o które zadbał zespół animatorów z grupy Event Expert. Uczestnicy zabawy choinkowej powtarzali proste układy choreograficzne, tworzyli korowody, brali udział w wyścigu żółwi, a także próbowali złapać jak najwięcej baniek mydlanych. Rodzice przygotowali smaczny poczęstunek oraz dołożyli wszelkich starań, aby sala gimnastyczna wyglądała zachwycająco. Karnawałowy klimat wprowadził przybyłych gości w radosny nastrój i zachęcał do wspólnej zabawy, dlatego też uczestnicy balu z żalem opuszczali mury szkolne.
Na koniec imprezy, każde dziecko otrzymało paczkę ze słodyczami. Tegoroczny bal należał do bardzo udanych i dostarczył wszystkim gościom wielu niezapomnianych emocji i wrażeń.
JASEŁKA W NOWYM MIEŚCIE
22.02.2018Dnia 8 stycznia o godzinie 9.00 pod opieką księdza Piotra Hejny i nauczycieli już kolejny raz wyjechaliśmy spod szkoły autobusem do Domu Opieki Społecznej w Nowym Mieście, aby przedstawić jasełka przebywającym tam pensjonariuszom. Zabraliśmy ze sobą soki, jabłka i ciasto jako poczęstunek dla mieszkańców domu. przedstawienie przebiegło pomyślnie. Widzowie nasze starania nagrodzili gromkimi brawami, a my mieliśmy satysfakcję, że swoim występem wywołaliśmy uśmiech na ich twarzach.
Było to niezwykłe spotkanie i możliwość wspólnego kolędowania. W ramach podziękowania dostali mały poczęstunek w postaci cukierków.
JASEŁKA SZKOLNE
22.02.2018Tradycyjnie jak co roku, w związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia w Publicznej Szkole Podstawowej im. UNICEF w Lewiczynie wystawione zostały jasełka. Uczniowie klasy VI i VII pod kierunkiem ks. Piotra Hejny zaprezentowali wzruszającą inscenizację poruszającą współczesne problemy ludzkości. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem wcielili się w swoje role, aby uświadomić swoim koleżankom i kolegom jak ważny jest czas Bożego Narodzenia. Przedstawienie miało ciekawą fabułę, zawierało wiele humorystycznych dialogów i zaskakujących wątków. O oprawę muzyczną zadbała pani Krystyna Sochaczewska wraz z uczniami klasy IV i V, dzięki czemu zaproszeni rodzice wraz ze swoimi dziećmi oraz pracownikami szkoły mogli współnie kolędować i przeżywać radosne chwile z bycia razem. Jasełka wzbudziły wśród społeczności szkolnej wiele pozytywnych emocji i zostały nagrodzone brawami.
Na koniec pani Dyrektor złożyła wszystkim zebranym pełne ciepła i życzliwości życzenia świąteczne.
PRZEDSTAWIENIE 'KRÓLOWA ŚNIEGU'
31.01.2018W dn. 08.12.17 r. zawitał do nas teatrzyk kukiełkowy z przedstawieniem pt.: "Królowa śniegu". Dzieci z zadowoleniem i skupieniem oglądały przedstawienie, które zostało nagrodzone brawami.
WYJAZD MIKOŁAJKOWY
22.02.201811.12.2017 r. uczniowie klas 4-7 wraz z wychowawcami odbyli wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem naszego wyjazdu był wizyta w Teatrze Kamienica przy Alei Solidarności 93. Już na samym początku pojawiły się emocje, ponieważ ze względu na korki na miejsce przybyliśmy w ostatniej chwili.
Na szczęście okazało się, że nie byliśmy ostatnią grupą uczniów. Przedstawienie rozpoczęło się z piętnastominutowym opóźnieniem. W końcu światła na widowni zgasły i rozpoczął się spektakl pt.: ,,Ania z Zielonego Wzgórza”, który był adaptacją sceniczną powieści L. M. Montgomery. W świetle reflektorów zobaczyliśmy scenografię, która przedstawiała dom Maryli i Mateusza, a dokładnie kuchnię i pokój Ani, a właściwie łóżko. Według zamysłu reżysera wszystkie akcje toczyły się w tym właśnie miejscu. Losy tytułowej bohaterki mogliśmy poznać dzięki grze pięciu aktorów, którzy wcielili się w role głównych bohaterów. Występowali oni w strojach charakterystycznych dla końca XIX w. Rolę Ani odtwarzała Olga Sarzyńska, aktorka teatralna, serialowa i dubbingowa.Po obejrzeniu przedstawienia udaliśmy się na mały spacer po Parku Skaryszewskim im. Ignacego Jana Paderewskiego, niedaleko PGE Narodowego, aby zaczerpnąć świeżego powietrza. Pogoda temu sprzyjała, ponieważ po porannym deszczu zaświeciło słońce. Mieliśmy około pół godziny czasu w oczekiwaniu na następną atrakcję - gościnę w Akademii Montemarco, której siedziba znajdowała się w parku. Uczestniczyliśmy w kursie o nazwie Esteta, którego celem było poznanie ogólnych zasad Savuar-vivre’u, a szczególnie właściwego zachowania się przy stole. Pani prowadząca, posługując się prezentacją, przekazała nam podstawowe informacje i ciekawostki. Podczas trzydaniowego obiadu uczyliśmy się m. in. korzystania ze sztućców, zasad prowadzenia rozmów, usługiwania dziewczętom przy stole itp. W czasie posiłku pani instruktorka opowiadała o dobrym zachowaniu, udzielała wskazówek, a także pochwał . Przed wyjściem z restauracji wszyscy otrzymali certyfikaty uczestnictwa w kursie.
Podczas powrotu do domu wszyscy uczniowie miło wspominali teatr, a najbardziej utkwił wszystkim w pamięci pobyt w eleganckiej restauracji. Wróciliśmy do domu ok. 1700. To była super wycieczka.
MIKOŁAJKI
22.02.2018Imieniny Mikołaja, czyli 6 grudnia, to dzień, na który z niecierpliwością czekają wszystkie dzieci.
O godzinie 900 Mikołaj zapukał do najmłodszych dzieci, a uradowane maluchy przywitały go piosenką. Mikołaj opowiedział dzieciom, skąd przyjechał, jak daleką przebył drogę, aby sprawić im radość. Oprócz dobrego humoru Mikołaj przywiózł ze sobą worek prezentów. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał je do tego, aby były grzeczne, słuchały rodziców i pań w szkole. Następnie każdemu dziecku wręczył prezent. Szczęśliwe dzieci pożegnały Mikołaja wierszykiem, po czym świętowały ten wyjątkowy dzień przy smakołykach przygotowanych przez mamy.
POLUBIĆ OWADY
22.02.20181 dzień grudnia rozpoczął się żywą lekcją przyrody, w której wzięli udział uczniowie kl. 0-VII. Spotkanie było poświęcone owadom, a jego cel to przybliżenie uczniom środowiska ich życia, a także oswojenie się z obecnością niektórych okazów, również egzotycznych. Większość owadów, które pani do nas przywiozła, można było dotknąć. Chętnych było bardzo wielu, zarówno dziewcząt jak i chłopców. Nawet niektórzy nauczyciele odważyli się na bliższy kontakt z owadami.
Mogliśmy z bliska przyjrzeć się m.in. świerszczom, patyczakom, karaczanom madagaskarskim, larwom drewniaka. Pani pokazywała nam również różne gatunki motyli, które były wyeksponowane w gablocie. Naszą uwagę zwróciła na największy okaz motyla nocnego o nazwie pawica atlas, który na skrzydłach ma ułożone plamki w kształcie głowy węża. Wspomniała również o najmniejszym owadzie z gatunku os, który ma 0.7 mm i można go obejrzeć pod mikroskopem.
Ta lekcja na długo zapadnie nam w pamięć. Zdobyliśmy wiele wiadomości o różnych owadach, a naj-większe emocje były związane z bezpośrednim kontaktem. Jednak niektórzy nie pozbyli się leku przed owadami i woleli obserwować je na odległość.
ANDRZEJKI
22.02.2018W ostatni czwartek listopada odbyło się spotkanie andrzejkowe przygotowane i prowadzone przez uczniów klasy V wraz z wychowawcą. Dzieci mogły skorzystać z wróżb, zabaw oraz dyskoteki.
MILIONERZY
06.12.201730 listopada w czwartek w Publicznej Szkole Podstawowej im. Unicef w Lewiczynie odbył się quiz "Milionerzy". Klasa VII przygotowała go dla młodszych klas: IV, V, VI. Uczniowie sprawdzili się z wiedzy o Rosji, kultury, informacji realioznawczych. Nie zabrakło oczywiście kół ratunkowych, z których korzystali gracze. Dzięki czemu publiczność aktywnie uczestniczyła w teleturnieju.
BAL ANDRZEJKOWY
01.12.2017W sobotę 25 listopada 2017 r. w sali OSP w Lewiczynie odbył się bal andrzejkowy zorganizowany przez radę rodziców przy PSP im. UNICEF w Lewiczynie
ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA
06.12.2017W dniu 24.11.17 r. młodsze i starsze przedszkolaki uroczyście uczciły Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci przyszły do szkoły ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi. Maluchy poznały historię powstania pluszowego misia oraz opowiadały o swoich maskotkach. Odbyły się zabawy takie jak "Stary niedźwiedź", "Ja jestem niedźwiadek" oraz "Niedźwiedzie na spacerze". Przedszkolaki rysowały misie z zasłoniętymi oczami, a także próbowały różnych przysmaków. Nie zabrakło również tańców z pluszakami. Na koniec każde dziecko mogło sprawdzić swoją wiedzę biorąc udział w quizie o niedźwiedziach. Dzieci już się nie mogą doczekać następnego misiowego święta.
I GMINNE ŚWIĘTO JABŁUSZKA
28.11.2017W piątek 17 listopada 2017 roku w PSP im. Jana Pawła II w Belsku Dużym odbył się finał I Gminnego Święta Jabłuszka zorganizowany przez gminę Belsk Duży i PSP w Belsku Duży. Uczestnikami były dzieci ze wszystkich przedszkoli w gminie oraz szkół podstawowych. Przybyłych finalistów wraz z opiekunami oraz członków komisji serdecznie powitała pani dyrektor szkoły Małgorzata Więckowska. W ramach święta przeprowadzono konkursy w różnych kategoriach wiekowych. 5 i 6 latkowie sprawdzali swoje umiejętności wokalne wykonując piosenki, których głównym motywem było jabłko. Uczniowie klas I-III popisywali się zdolnościami plastycznymi. Wysłuchawszy opowiadania przedstawiali swoje wrażenia w postaci rysunków. Natomiast uczniowie klas IV- VII musieli obmyśleć grę planszową, wykonać makietę oraz zaproponować reguły gry z motywami jabłkowymi. W konkursie na największe jabłko mogli wziąć udział wszyscy uczniowie.
Komisja miała bardzo trudne zadanie, gdyż poziom prac prezentowanych przez uczestników był wyrównany. Udało się jednak w każdej dziedzinie wskazać zwycięzców. Wręczono wyróżnienia zgłoszonym do konkursów dzieciom, natomiast wykonawcy najlepszych prac otrzymali nagrody główne. Wśród uczestników znaleźli się przedstawiciele naszej szkoły: Iga Kołacz, Franciszek Bąk, Wiktoria Dąbrowska, Grzegorz Matyjas, Julia Kostrzewa, Wiktoria Wojtysiak, Kacper Otulak, Weronika Zawadzka, Robert Wojtysiak, Franciszek Świstak. Gry planszowe wykonane przez naszych uczniów wyróżniono dodatkowym komentarzem; klasy szóstej za pomysłowość, natomiast klasy siódmej za estetykę.
Po rozdaniu nagród wszyscy mogli obejrzeć prace konkursowe oraz degustować pyszne ciasta z dodatkiem jabłek popijając sokami z tychże owoców.
KIERMASZ PRAC I SŁODKOŚCI
26.11.2017W niedzielę 19.11.2017 r. w Sanktuarium Matki Bożej Lewiczyńskiej odbył się charytatywny kiermasz zorganizowany przez uczniów i nauczycieli PSP im. UNICEF w Lewiczynie. Uzyskane środki przeznaczono dla chorej koleżanki z PSP im. Jana Pawła II w Belsku Dużym. Podczas kiermaszu można było nabyć przygotowane przez dzieci ozdoby świąteczne, żelowe świece, malowane obrazki gipsowe czy też słodkie przysmaki.
WARSZTATY DLA ZERÓWKI I KLASY I
23.11.201716.11.2017r.w czwartek dzieci 5 i 6-letnie z oddziału przedszkolnego wzięły udział w kreatywnych warsztatach, podczas których wykorzystując swoją wyobraźnię stworzyły kolorowe figurki z chrupek kukurdzianych. Dzieci zaangażowane w pracę wykonały chrupkowe kwiaty, zwierzęta oraz ludziki. Nie zabrakło uśmiechów i dobrej zabawy. Natomiast uczniowie klasy I podczas warsztatów uczyli się jak wykonać żelowe świece.
WYRÓŻNIENIE DLA WIKTORII DĄBROWSKIEJ
22.02.2018W ramach kampanii społecznej „Nie bój się prosić o pomoc” uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym pt.: „ Chociaż moja babcia i dziadek zapominają, ja zawsze o nich pamiętam”- przybliżającym problemy osób chorych na Alzheimera, ich rodzin i opiekunów. Konkurs skierowany był do uczniów kl. I- VII z terenów: Radomia, Grójca, Kozienic, Szydłowca, Zwolenia oraz powiatów grójeckiego, kozienickiego, szydłowskiego i zwoleńskiego. Z naszej szkoły wyróżnienie w konkursie otrzymała uczennica kl. I Wiktoria Dąbrowska. Uroczyste wręczenie nagrody odbyło się dnia 15. XI. 2017r. o godz. 11:00 w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu.
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
22.11.201714 listopada we wtorek odbyła się uroczysta akademia z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie klas IV-VI pod kierunkiem p. Daniela Wawryniuka zaprezentowali program artystyczny. Nad oprawą muzyczną czuwała p. Krystyna Sochaczewska. Wszyscy odśpiewali hymn Polski, natomiast chórek uczniów piosenki i pieśni patriotyczne oraz na dzwonkach wybrzmiała piosenka "O mój rozmarynie". Dzieci z klas młodszych miały kotyliony i biało-czerwone chorągiewki.
OTRZĘSINY 2017
22.11.201726 października 2017 r. w czwartek w naszej szkole odbyły się otrzęsiny klasy IV. Klasa VI przygotowała różne zadania, w których mieli sprawdzić się czwartoklasiści min.: odgadywali z zamkniętymi oczami jakie to warzywo lub owoc. Próbowali ,,piekących" kanapek i napoi, musieli również wykazać się sprawnością fizyczną oraz znajomością utworów muzycznych. Wszystkim udało się przebrnąć przez te konkurencje. Na koniec części artystycznej bohaterowie dostali żartobliwe przydomki i dyplomy. Również do grona uczniów klas starszych włączony został uczeń klasy VII, który od września uczęszcza do naszej szkoły. Uczniowie z ulgą bawili się dalej przy muzyce pod opieką nauczycieli. Gratulujemy odwagi i witamy.
POKAZ CHEMICZNY
06.11.2017W dn. 18.10.17 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty naukowo-rozwijające. Zarówno najmłodsi jak i najstarsi uczniowie mieli możliwość pogłębienia swojej wiedzy z zakresu chemii i fizyki. Podczas tej intelektualnej przygody dzieci poznały tajniki nauki, a najodważniejsi ochoczo zgłaszali się do wspólnego eksperymentowania. Nie zabrakło doświadczeń, płomieni i wybuchów. Już nie możemy doczekać się na następne spotkanie z nauką!
Archiwum Aktualności
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Sierpień 2022
- Lipiec 2022
- Wszystkie