• WRESZCIE WAKACJE

01.07.2022

Za dni kilka – o tej porze

będę witać polskie morze.

Bo najbardziej mi się marzy

żeby bawić się na plaży.

A ja chciałbym dotknąć chmury

i dlatego jadę w góry.

Razem z mamą, razem z tatą

w górach lubię spędzać lato.

Ja na morze nie mam czasu.

Wolę jechać het - do lasu.

I tam z dziadkiem zbierać grzyby

albo w rzece łowić ryby.

Dla mnie to najlepsza pora

żeby wskoczyć do jeziora.

Nie chcę w upał chodzić w góry.

Wolę jechać na Mazury.

Morze, góry, las i rzeka;

Wszystko to już na nas czeka.

Bo zaczęło się już lato

Jedźmy mamo, jedźmy tato.

• UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

01.07.2022

24 czerwca 2022 r. wyruszyliśmy ze sztandarem do kościoła parafialnego, by uczestniczyć we Mszy Świętej kończącej rok szkolny. Po powrocie zgromadziliśmy się w sali gimnastycznej. Tam uczniowie klasy ósmej otrzymali Dyplomy Absolwenta.  Przekazali sztandar szkoły delegacji klasy siódmej. Pani Dyrektor rozdała nagrody książkowe uczniom klas I - III oraz IV - VIII, którzy osiągnęli średnią 4,75 i więcej. Najwyższą średnią w tym roku wypracował uczeń klasy czwartej Wojciech Jabłoński - 5,33. Podziękowania otrzymali także uczniowie, którzy angażowali się w zawody sportowe, kółko dziennikarskie. Również rodzice klasy ósmej zaangażowani w prace naszej placówki usłyszeli słowa podziękowania. Na koniec pani Dyrektor podziękowała wszystkim nauczycielom, pracownikom, uczniom  i rodzicom za zaangażowanie i wspólną pracę dla dobra naszej szkoły. Po części oficjalnej - w swoich klasach - uczniowie otrzymali świadectwa szkolne i rozpoczęli czas zasłużonego odpoczynku czyli WAKACJE.

• WYCIECZKA DO GÓRY KALWARII I FARMY ILUZJI W MOŚCISKACH

01.07.2022

08 czerwca 2022 r. uczniowie klas III - VI uczestniczyli w wycieczce. Najpierw zatrzymaliśmy się w Górze Kalwarii - Mariankach, gdzie znajduje się sanktuarium błogosławionego Stanisława Papczyńskiego, założyciela zakonu marianów. Papczyński związany był z Lewiczynem, gdyż przez wstawiennictwo Pani Ziemi Grójeckiej otrzymał łaskę uzdrowienia. Następnie pojechaliśmy do Mościsk. Tam znajduje się rozległy "plac zabaw" z mnóstwem atrakcji. Wiele z nich odwiedziliśmy z przewodnikiem. Na koniec chętni mogli wrócić do najbardziej dla nich atrakcyjnych lub skorzystać z innych propozycji. Wycieczka stała się okazją do integracji uczniów, poznania  ważnych miejsc dla naszej historii oraz wspólnych zabaw.

• SZKOLNY DZIEŃ DZIECKA

01.07.2022

15 czerwca w środę odbył się dla przedszkolaków i uczniów szkoły w Lewiczynie Dzień Dziecka zorganizowany przez Radę Rodziców oraz nauczycieli tutejszej placówki. Spotkanie rozpoczęła Pani Dyrektor Justyna Błońska, która powitała przybyłych gości: Wójta Gminy Belsk Duży - Władysława Piątkowskiego, Przewodniczącego Rady Gminy - Bogusława Sikorskiego, Przewodniczącą Komisji Oświaty Rady Gminy - Ewę Łubińską, Sekretarz Gminy - Renatę Ostatek oraz Dyrektor GZOPO - Marię Walewską - Żółcik.

Na pikniku można było podziwiać występy taneczne najmłodszych uczniów, pozjeżdżać na dmuchańcach, uczestniczyć w zabawach organizowanych przez animatora, zagrać w siatkówkę czy uczestniczyć w podchodach. Dla wzmocnienia osłabłego ciała były napoje, kiełbaska z grilla, sałatki, popcorn, cukrowa wata i wiele innych słodyczy.

Chętni, których nie brakowało mogli  ozdobić włosy kolorowymi warkoczykami, twarz ciekawymi rysunkami a ręce tatuażami.

Wszyscy ciekawie spędzili ten dzień w szkole żałując, że czas tak szybko minął gdy trzeba było kończyć zabawy.