13.02.2024

W piątek 9 lutego odbyła się ważna dla społeczności szkolnej uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni goście przybyli bardzo licznie na godzinę 17.00 do remizy strażackiej w Lewiczynie. Byli również przedstawiciele gminy Belsk Duży: Wójt Gminy Władysław Piątkowski, sekretarz Renata Ostatek, dyrektor GZOPO Maria Walewska-Żółcik oraz radni Ewa Łubińska i Grzegorz Janota. Przedszkolaki (misie, zajączki i jeżyki) oraz uczniowie z klas I-VIII przygotowali dla ukochanych Babć i Dziadków występ składajacy się z tańców, piosenek i życzeń. Każdy pokaz oglądny był z wielkim zaintresowaniem i nagrodzony gromkimi brawami. Następnie Babcie i Dziadkowie przy herbacie lub kawie mogli skosztować pysznych ciast i porozmawiać ze sobą. Czas minął wszystkim w miłej atmosferze.

• DZIECI NASZEJ SZKOŁY DZIECIOM Z RWANDY

04.02.2024

W dniach 17-28 stycznia 2024 roku panie Zofia Kiełbowska i Antonina Gawlik uczestniczyły w pielgrzymce do sanktuarium Matki Słowa w Kibeho w Rwandzie (Afryka). Na miejscu miały możliwość poznać życie mieszkańców a w szczególności warunki życia i edukacji dzieci. Szkolne Koło Wolontariatu, działajace w naszej szkole, przed feriami zorganizowało  zbiórkę słodyczy oraz przyborów szkolnych, które zostały przeznaczone jako prezenty dla dzieci rwandyjskich. Serca naszych przedszkolaków i uczniów okazały się bardzo wrazliwe i hojne, ponieważ dwie nasze walizki  wypełniły się zebranymi darami.  Dary te trafiły do dzieci: w przedszkolu w Kigali, uczniów szkoły dla niewidomych i niedowidzących w Kibeho prowadzonej przez siostry franciszkanki z Lasek, dzieci z Akademii Dziecięcej w Kibego oraz dzieci w przedszkolu w Nyakinamie. Wszystkie przywiezione przez nas prezenty sprawiły ogromną radość obdarowanym, dlatego bardzo jesteśmy wdzięczne hojnym ofiarodawcom. Rwanda to piękny, niewielki kraj (wielkość woj. mazowieckiego) położony w środkowo-wschodniej Afryce. Nazywany jest krajem tysiąca wzgórz. Podróż ta dostarczyła nam wielu wspaniałych wrażeń, cudownych chwil, których nie zapomnimy do końca życia.

• ZABAWA KARNAWAŁOWA

04.02.2024

10 stycznia (środa) dzieci z przedszkola i uczniowie ze szkoły bawili się wyśmienicie podczas balu karnawałowego. Najmłodszych i najstarszych do wspaniałej zabawy mobilizował DJ. Maluchy, poprzebierani w oryginalne stroje, mogły na zakończenie zrobić sobie zdjęcie z niedźwiedziem. Starsi wykazywali się w tańcu oraz różnych grach. Wszyscy wrócili do domów zadowoleni z mile spędzonego czasu.