• XXV GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY O TYTUŁ "MISTRZA ORTOGRAFII"

26.11.2023

Eliminacje szkolne odbyły się 20 listopada. Wybrani uczniowie klas IV-VIII    (w sumie 12 osób) rozwiązywali test i pisali dyktando ze słuchu. Ostatecznie do XXV już Gminnego Konkursu Ortograficznego o tytuł „Mistrza Ortografii” zakwalifikowanych zostało pięcioro uczniów: Karolina Dąbrowska, Lena Górczyńska, Milena Legucka, Julia Maciak i Grzegorz Matyjas.            Gospodarzem tegorocznego konkursu była Publiczna Szkoła Podstawowa im. Ziemi Grójeckiej w Zaborowie. 24 listopada o godzinie 9.00 w sali gimnastycznej spotkali się przedstawiciele czterech szkół podstawowych z terenu naszej gminy, którzy najlepiej zgłębili tajniki ortografii i interpunkcji. Zmagania przebiegały w dwóch kategoriach: klasy IV-VI (12 uczestników) i VII-VIII               (8 uczestników). Na początku wszyscy uczestnicy rozwiązywali test ortograficzny, a potem pisali dyktando pod czujnym okiem komisji składającej się z polonistów wszystkich szkół: Luizy Wójcik – przewodniczącej, Mirosławy Bojaczuk, Justyny Dąbrowskiej, Tomasza Fliszkiewicza i Lidii Kot. Podczas gdy uczniowie integrowali się przy poczęstunku komisja zajęła się sprawdzaniem.                      Po skrupulatnym przejrzeniu każdej pracy zostały ustalone wyniki. Nagrody sponsorowane przez Gminę Belsk Duży wręczała pani Renata Ostatek – sekretarz gminy i pani Marzena Jakubowska-Kępka – dyrektor miejscowej szkoły.

Cieszymy się niezmiernie, że uczennica klasy VI naszej szkoły, Milena Legucka, zajęła I miejsce i tym samym otrzymała tytuł „Mistrza Ortografii”          w kategorii klas młodszych. Natomiast nasz ósmoklasista, Grzegorz Matyjas, uplasował się na III miejscu. Wszystkim uczestnikom dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.