• SPOTKANIE Z MONIKĄ PYREK

23.10.2022

Dnia 20 października 2022 r. (czwartek) uczniowie klas IV-VIII uczestniczyli w Belsku Dużym w spotkaniu z wicemistrzynią świata             i olimpijką w lekkoatletyce Moniką Pyrek. Podczas ciekawej lekcji wychowania fizycznego uczniowie mogli skorzystać z ruchomej ścianki wspinaczkowej, symulatora wioślarstwa czy refleksomierza. Sportsmenka zachęcała do aktywnego spędzania czasu wolnego.

• DZIEŃ JABŁUSZKA

23.10.2022

W Światowym Dniu Jabłka w naszej szkole odbyły się zajęcia i pogadanki poświęcone temu owocowi. Dzieci mogły zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia z jabłkiem. Brały również udział w konkursie na najciekawiej wykonany owoc z największego sadu Europy.

• #przerwanaczytanie

23.10.2022

W ramach programu #przerwanaczytanie uczniowie wszystkich klas łącznie z przedszkolakami słuchały utworów przygotowanych                        i przeczytanych przez swoich wychowawców i nauczycieli. Najmłodsi wysłuchali baśni braci Grimm " O wilku i siedmiu koźlątkach", natomiast starsi mogli poznać przeżycia swoich rówieśników podczas II wojny światowej. Dzieci klas I-IV spotkały się z bohaterką książki "Asiunia" Joanny Papuzińskiej, a starszym przeczytano I rozdział autobiograficznej książki "Dzieciństwo w pasiakach" Bogdana Bartnikowskiego.

Galeria zdjęć                        Galeria zdjęć

• SZKOLNE WYCIECZKI #PoznajPolskę

23.10.2022

18 października 2022 r. dzieci z grupy Sówek i Zajączków uczestniczyły        w wycieczce do Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Chęcinach oraz oglądały Dąb Bartek w Zagnańsku.

Uczniowie z klas 1-3 brali udział w wycieczce szkolnej do Warszawy. Dobra pogoda, świetne humory oraz ciekawy program dnia sprawił,        że wszyscy bardzo zadowoleni powrócili do domu.

Uczniowie pod kierunkiem przewodnika podziwiali niezwykły wystrój Zamku Królewskiego. Odbył się również pouczający spacer alejkami Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego przy Łazienkach Królewskich. Na koniec uczniowie udali się do Centrum handlowego Janki na posiłek oraz film "Minionki wejście Gru". #PoznajPolskę

• ŚLUBOWANIA CZAS / #LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

23.10.2022

13 października  odbyła się uroczystość Ślubowania uczniów klasy 1, połączona z akademią z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Uczniowie z klas 1-4 pod kierunkiem swoich nauczycieli zaprezentowali wyjątkowy program artystyczny, w którym podziwialiśmy zdolności recytatorskie, muzyczne oraz taneczne naszych dzieci. Wiele emocji wzbudził polonez, który był pierwszym elementem wędrówki naszych najmłodszych w wspólne odkrywanie świata. Nasi pierwszoklasiści z powodzeniem poradzili sobie z początkowym wyzwaniem szkolnym jakim jest przygotowanie do tego dnia. Starania uczniów docenili licznie przybyli goście, rodzice, nauczyciele oraz starsi koledzy. Dowodem na to były oklaski i duma rodziców, a także grona pedagogicznego. Pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów związanych z nauką i odkrywaniem piękna współczesnego świata.

Uczniowie z kl.3 i kl.4 podczas akademii uświetnili również wyjątkowy dzień w roku szkolnym, jakim jest Dzień Edukacji Narodowej. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło do p. Dyrektor, nauczycieli oraz pracowników obsługi. Humorystyczne scenki pozwoliły spojrzeć na pracę pedagoga z przymrużeniem oka.

Samorząd Uczniowski w życzeniach skierowanych do swoich opiekunów podkreślił wdzięczność za codzienny trud, poświęcenie, czujność oraz troskę.

To były bardzo piękne i wzruszające chwile.

Na próbach i podczas akademii został wykorzystany sprzęt audio, w który  wyposażono naszą szkołę dzięki projektowi #Laboratoria Przyszłości.

• CZARNOLAS I SYCYNA

23.10.2022

29 września uczniowie klasy 7 i 8 uczestniczyli w wycieczce śladami Jana Kochanowskiego.

Odwiedzili najważniejsze miejsca związane z tym wybitnym poetą renesansu: Czarnolas - gdzie żył i tworzył, Sycynę - miejsce urodzenia oraz Zwoleń, gdzie spoczywają jego doczesne szczątki.

Pozostaje mieć nadzieje, że obejrzane miejsca, opowiedziane historie oraz wysłuchane utwory przybliżą uczniom postać mistrza z Czarnolasu.